Zdalny dostęp do zasobów firmowych

Crowley Data Poland, operator telekomunikacyjny, dostawca usług transmisji danych, głosowych oraz dostępu do Internetu w Polsce, wprowadził nową usługę – Crowley Remote, która zapewnia bezpieczny, zdalny dostęp do zasobów korporacyjnych firm (LAN). Usługa Crowley Remote umożliwia bezpieczne korzystanie z informacji i aplikacji firmowych z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu. Została stworzona z myślą o mobilnych pracownikach, agentach lub kooperantach, a także o blisko współpracujących firmach, które mogą udostępniać sobie nawzajem bezpieczne kanały komunikacji.

– Rozwiązania mobilne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Z usług telefonii 3. generacji korzysta ponad 100 000 abonentów. W I kwartale 2006 r. sprzedaż notebooków przekroczyła 160 tys. szt., a w najbliższym czasie przewyższy sprzedaż komputerów stacjonarnych. Coraz szersze grono pracowników potrzebuje dostępu do firmowych danych i aplikacji spoza siedziby firmy – z domu, z hotelu, podczas podróży itp., więc możliwość pozostania w łączności z firmą i bezpiecznej pracy poza biurem ma dla wielu przedsiębiorstw strategiczne znaczenie – powiedziała Agata Habierska, kierownik produktu ds. transmisji danych w firmie Crowley Data Poland.

Użytkownik łączy się z Internetem, korzystając z typowego urządzenia dostępowego, takiego jak komputer stacjonarny, notebook, PDA lub smartphone, wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie. Po uwierzytelnieniu użytkownika za pomocą loginu i hasła tworzone jest bezpieczne połączenie pomiędzy urządzeniem dostępowym a koncentratorem IPSec, zainstalowanym w sieci firmy Crowley. Wszystkie informacje przesyłane przez Internet są szyfrowane za pomocą algorytmu 3DES, natomiast połączenie pomiędzy koncentratorem a siecią klienta wykorzystuje technikę MPLS.

Każdemu użytkownikowi Crowley Remote zakładane jest osobne konto dostępowe. Firma korzystająca z usługi Crowley Remote jest rozliczana na podstawie zadeklarowanej, maksymalnej liczby równoczesnych połączeń z siecią firmową.