Zasilacze przyjazne dla środowiska

Firma Ever, producent zaawansowanych systemów zasilania, zaprezentowała nową linię energooszczędnych zasilaczy komputerowych Ever Silver, które gwarantują stabilne zasilanie w komputerach stacjonarnych, stacjach roboczych oraz serwerach.

Zasilacze komputerowe Ever Silver produkowane są w szeregu o mocach: 380 W, 420 W, 480 W i 520 W. Przystosowane są do płyt głównych w formacie ATX dla komputerów AMD i Intel. Pracują w zakresie temperatury 0–40ºC i wilgotności względnej powietrza do 85%. Obsługują 6 urządzeń typu dysk twardy/napęd optyczny, dwa dyski SATA, 2 napędy FDD oraz 2 karty graficzne PCIExpress. Deklarowany czas pracy między awariami MTBF wynosi 100 000 godzin. Chłodzenie odbywa się za pośrednictwem wentylatora na podwójnym łożysku kulkowym.

Zasilacze Ever są zgodne z najnowszą wersją Intel Newest 2.2 (podwójne prowadnice +12V – najnowszy obwód przepustowego konwertera przetwarzania energii, zapewniający najwyższą wydajność i zgodność ze standardami). System chłodzenia Air Flow Technology w układzie plastra miodu zapewnia optymalne parametry przepływu powietrza chłodzącego zasilacz w czasie pracy, co zabezpiecza przed przegraniem i zwiększa wydajność prądową. System Intelligent Fan Control w połączeniu z Power Factor Corrector ogranicza zużycie energii, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Zasilacze Ever Silver chronią przed powstaniem uszkodzeń w wyniku pojawienia się zwarć oraz przed przekroczeniem dopuszczalnych napięć wyjściowych (w zakresie +3.3V, +5V, +12V). Kontrola jakości przeprowadzana w zakładzie Ever obejmuje testowanie urządzeń w czasie 24 godzin (test na udary i wibracje oraz badanie pod względem bezpieczeństwa od przebić i upływności).