Zamień faktury na gotówkę, bez ryzyka

Długie terminy płatności to charakterystyczna cecha branży transportowej. Na należności przedsiębiorcy czekają od 30 do nawet 90 dni. Prawie 2,5 miesiąca bez zapłaty za swoją pracę, to ogromne wyzwanie i zagrożenie dla płynności finansowej firmy. Na szczęście ostatnio na rynku pojawiło się niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które pomaga przedsiębiorcom z branży w terminowym regulowaniu comiesięcznych zobowiązań.

Zatory płatnicze to przeszłość 

Nowatorskie rozwiązanie dla branży transportowej proponuje właściciel platformy Finteq. Firma opracowała innowacyjne rozwiązanie w ramach którego dostarcza technologiczną platformę, pozwalającą na stały i systematyczny dostęp do pieniędzy dla wszystkich firm współpracujących w łańcuchu dostaw – bez żadnych formalności, bez oczekiwania, a co najważniejsze bez ryzyka finansowego.

– Naszą platformę kierujemy w szczególności do firm spedycyjnych (bez względu na wielkość) oraz większych firm transportowych, które mają nadwyżki finansowe lub dostęp do taniego kapitału. Świetnie sprawdzi tam, gdzie wykorzystywane jest skonto. Dzięki platformie Finteq każdy nasz klient może zaoferować usługę natychmiastowej płatności za fakturę dla wszystkich swoich przewoźników i dostawców. Przewoźnicy za pomocą aplikacji mobilnej mogą wypłacać pieniądze w dowolnym momencie przed terminem płatności – wyjaśnia Rafał Chraboł, prezes Smart Faktor SA i dodaje, że od teraz dzięki Finteq niemal każda firma, bez względu na wielkość może uruchomić swój własny program finansowania dostawców. 

Na czym polega innowacyjność usługi Finteq?

Standardowe finansowanie dostawców opiera się zazwyczaj na kredycie, faktoringu odwrotnym lub na dyskoncie. W takiej formule to bank lub inna instytucja finansowa czerpie największe korzyści z podstawienia kapitału. W rozwiązaniu Finteq dana firma może zasilić platformę swoim kapitałem i osiągać dodatkowy zysk bez ryzyka.

– Nasz klient może zaoferować swoim dostawcom usługę natychmiastowej płatności od razu po uruchomieniu platformy, której wdrożenie zajmuje zazwyczaj 1 godzinę. Dostawcy i podwykonawcy korzystając z aplikacji mobilnej, mogą z niej wypłacać środki w dowolnym czasie i miejscu, a cały zysk z usługi przyspieszonej płatności wędruje nie do firmy finansującej, nie do banku, tylko do klienta – tłumaczy prezes Finteq.  

Pełna elastyczność i zero zobowiązań

Co to oznacza? Przede wszystkim, lepsze zarządzanie relacjami z przewoźnikami, stabilny i odporny łańcuch dostaw, lepszą rentowność biznesu. 

– Mając nadwyżki kapitałowe, chcąc zadbać o przewoźników i zbudować z nimi jeszcze lepsze relacje, możesz zaoferować usługę Finteq na bardzo atrakcyjnym poziomie, znacząco niższym niż koszt faktoringu czy kredytu, co spowoduje, że dla takiego przewoźnika usługa Finteq będzie usługą pierwszego wyboru – ocenia Rafał Chraboł. 

Istotnym jest, że przewoźnik nie ma obowiązku korzystania z usługi Finteq. Korzysta z niej wtedy, kiedy chce i w jakim chce zakresie. Przykładowo wystawiając 5 faktur, może wybrać pieniądze za cztery. Fakturę może nawet podzielić na kilka transz. To jego decyzja. A co najważniejsze nie musi już nigdy więcej prosić o skonto. To ogromny komfort psychiczny. 

Finansowanie bez ryzyka

Patrząc na ogólną koncepcję Finteq można odnieść wrażenie, że jest to niezwykle innowacyjny model zarządzania płynnością w łańcuchu dostaw. Jej autorom udało się  bowiem rozprawić również z ryzykiem kredytowym.

Finansowanie pozbawione ryzyka regresu, to kolejna istotna cecha, która odróżnia Finteq od innych rozwiązań dostępnych na rynku. 

I to jest wartość, która w pierwszej kolejności zainteresuje wszystkich przewodników. 

Więcej o platformie Finteq i jej funkcjonalnościach przeczytacie na:

https://finteq.net/zamien-faktury-na-gotowke/