Z Polski do Chin

    Firma Reporter SA zdecydowała się wdrożyć w swoim chińskim oddziale serwer ethernus firmy Embedos i uruchomić na nim serwer poczty obsługujący 20 użytkowników. Chiński oddział firmy potrzebował rozwiązania radzącego sobie z problemem słabych łączy, które w Chinach nie mają zagwarantowanej przepustowości, a prędkość transmisji danych spada nawet poniżej 5 kb/s. Pracownikom lokalnego biura trzeba było zapewnić możliwość sprawnego i w miarę szybkiego odbierania oraz wysyłania poczty.

    Serwer ethernus zarządzany jest zdalnie – w chińskim oddziale nie ma informatyka. – Wybraliśmy ethernusa ze względu na łatwość konfiguracji i przyjazny interfejs użytkownika – wyjaśnia Juliusz Tomeczek, analityk w Reporter SA. – Dzięki temu mamy pewność, że w razie potrzeby urządzenie będzie mogła obsługiwać osoba bez koniecznej wiedzy IT.

    Serwer ethernus to wielofunkcyjne, zintegrowane urządzenie sieciowe typu „podłącz i używaj”. Fabrycznie wyposażony jest w oprogramowanie embedOS 1.0 opracowane w oparciu o autorską dystrybucję systemu Linux. Urządzenie oferuje cały zestaw funkcji serwerowych, w tym backup danych, serwer wydruku, serwer poczty, nadawanie praw dostępu do zasobów lokalnych, VPN, firewall oraz nadawanie praw dostępu do stron WWW.