Wypożyczalnia… wirtualnych desktopów

    ITL Polska wprowadziła do oferty wynajmu wirtualne desktopy będące alternatywnym rozwiązaniem dla użytkowników PC i stacji roboczych, umożliwiającym obniżenie kosztów serwisu, aktualizacji i eksploatacji typowych środowisk opartych na desktopach.

    Wirtualny desktop to uniwersalny i bezpieczny terminal sieciowy, który może tworzyć nieograniczoną liczbę stanowisk, nie generując dodatkowych kosztów. ITL Polska dołącza do każdego terminala kartę chipową, która zapewnia swobodne zarządzanie dostępem do dokumentów i aplikacji z dowolnego terminala podłączonego do sieci lokalnej lub rozległej (Internet).

    – Zdecydowaliśmy się poszerzyć asortyment wypożyczalni ze względu na duże zapotrzebowanie rynku na tego typu produkty. Firmy, wynajmując wirtualny desktop, uzyskują bezpieczne i elastyczne rozwiązanie pozwalające na zwiększenie przestrzeni dyskowej i oszczędzające koszty zarządzania – podkreśla Piotr Cisowski, prezes ITL Polska.

    Zalety wirtualnych desktopów: więcej wolnego miejsca (przetwarzanie każdej informacji tylko na serwerze), mniejszy pobór mocy (4 W, przeciętny PC pobiera ok. 100 W), cicha praca (nie wymaga wentylatora, nie nagrzewa się), bezpieczny dostęp do Windows, bezpieczne przechowywanie danych, mobilny komputer.