Współpraca IBM i Emerson Network Power

  Emerson Network Power, oddział koncernu Emerson podjął współpracę z koncernem IBM, obejmującą dostarczanie rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną.

  Koncern IBM współpracuje z technologicznymi liderami, firmami takimi jak Emerson Network Power, w celu stworzenia pewnego rodzaju ekosystemu, który zdefiniuje nowe standardy efektywności energetycznej w usługach i produkcji. Obecnie firma Emerson Network Power zaopatruje rynek m.in. w zintegrowane z systemami IBM rozwiązania klimatyzacji precyzyjnej Liebert.

  – Współpracujemy z koncernem IBM w zakresie urządzeń zaplecza centrów przetwarzania danych od 1965 r. i jesteśmy podekscytowani możliwością wykorzystania nowej okazji na wzmocnienie naszej współpracy zmierzającej do rozwiązywania tak kluczowych problemów naszego przemysłu – powiedział Bob Bauer, wiceprezes Grupy Emerson oraz prezes mającej ogólnoświatowy zasięg spółki Liebert.

  Firma Emerson Network Power zapewnia rozwiązania do poprawy wydajności w centrach danych poprzez trzy centra kompetencji: klimatyzacja precyzyjna, moc AC oraz moc zintegrowana. Kombinacja tych rozwiązań skutkuje wzrostem wydajności energii w centrach przetwarzania danych, począwszy od systemów elektrycznych, a skończywszy na pojedynczych chipach.

  Firma Liebert dostarcza jednostki klimatyzacji precyzyjnej o zmiennych mocach znamionowych, które wykorzystują technologię Digital Scroll opracowaną przez Emerson Climate Technologies w celu zapewnienia wydajnego chłodzenia przy niskich obciążeniach i zaawansowanej kontroli. Poprawia to koordynację różnych urządzeń klimatyzacyjnych w centrach danych. Unikalna technologia chłodzenia opracowana przez firmę Liebert redukuje ilość energii zapewniającej cyrkulację powietrza w centrum danych i dzięki wykorzystaniu niezwykle wydajnej metody chłodzenia, wpływa na redukcję kosztów.

  Bardzo wydajne nośniki zasilania typu Astec i Artesyn produkowane przez firmę Emerson Network Power poprawiają wydajność energetyczną serwerów o 8–10% w porównaniu z tradycyjnymi nośnikami energii, oferując możliwość uzyskania 12–15-procentowej oszczędności energii dzięki zmniejszeniu zużycia systemów chłodzących.

  www.eu.emersonnetworkpower.com

  www.gotoemerson.com