Większy zespół HTC

    Paweł Orliński od  1 października br. objął w firmie HTC Europe stanowisko: Regional Director – Central Europe and Russia / CIS. Do jego głównych obowiązków należy zarządzanie sprzedażą i marketingiem w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Ukraina, Białoruś oraz pozostałe kraje CIS.

    Paweł Orliński jest absolwentem Wydziału Mechaniki Precyzyjnej na Politechnice Warszawskiej. Z rynkiem teleinformatycznym związany jest od kilkunastu lat, z branżą telekomunikacyjną od stycznia 1999 roku, kiedy rozpoczął swoją karierę  w firmie Robert Bosch Sp. z o.o., będąc odpowiedzialnym za rozwój biznesu telefonii komórkowej w Polsce. W kwietniu 2000 roku został dyrektorem sprzedaży w Siemens Sp. z o.o., w nowo powstałym Regional Headquarters na Europę Wschodnią, odpowiadał za Polskę, Węgry, Rosję, Ukrainę, Białoruś oraz kraje bałtyckie – Litwę, Łotwę i Estonię. W późniejszym czasie region został rozszerzony o kolejne kraje (m.in. z Azji Centralnej) – Turcję, Azerbejdżan, Kazchstan, Gruzję i Mołdawię. Swoje doświadczenie zdobywał również  w Telekomunikacji Polskiej, gdzie pracował w Departamencie Zakupów oraz  u jednego z wiodących producentów kart SIM i sieciowych rozwiązań komplementarnych (Oberthur Technologies), skutecznie rozwijając biznes  w Polsce.

    Paweł Orliński ma 42 lata. Czas wolny wypełnia zabawami sportowymi z 6-letnim synem oraz wspieraniem 14-letniej córki w edukacji i rozwijaniu zdolności baletowych. Jego hobby to czytanie książek, kolekcjonowanie filmów, narty, tenis oraz strzelanie sportowe.