Więcej niż inteligentny dokument

Instrukcja pracy: wymiana informacji w formie dokumentu

Nasz plan rozwiązań dla przemysłu obracał się do tej pory wokół języka drukarek Postscript i formatu plików Acrobat uzupełnionych o takie techniki, jak kontrola dokumentu i warunków bezpieczeństwa (LiveCycle Policy Server) – mówi Mike Morel, dyrektor ds. rozwiązań produkcyjnych w Adobe Systems.

W efekcie powstał „inteligentny dokument”, który w większym lub mniejszym stopniu może przekształcić procesy biznesowe oparte na dokumentacji, jak projektowanie produktu lub zaopatrzenia. Różne informacje, np. pliki MS Word, arkusze Excela i szkice 3D, krążą między zainteresowanymi działami bezpiecznie powiązane w pakiety otwierane za pomocą Acrobat Readera.

Rozwiązanie Adobe Work Instruction zapewnia dwustronną komunikację bez stosowania rozwiązań kompromisowych w obszarach zapewniania bezpieczeństwa

– Obecnie mamy zamiar pójść dalej, wykorzystując efekt synergii występujący po ostatnich zakupach, w tym najbardziej oczywisty to zakup Macromedia – mówi Morel. – Możemy dostarczać informację w każde miejsce, ponieważ Macromedia Flash Plater i formaty Adobe PDF są obecne na ogromnej liczbie stacji roboczych.