W 2010 sprzedaż produktów IT powinna mocno wzrosnąć

    Około 85% ankietowanych klientów spółki ABC Data przewiduje wzrost sprzedaży produktów IT w 2010 roku, poinformowała firma w komunikacie we wtorek. Firma podała, że 46% badanych sądzi też, iż zmiana w porównaniu z 2009 r. wyniesie między 10 a 25%.

    “Wynik badania pozwala domniemywać, że poziom rynkowego optymizmu wśród resellerów jest naprawdę wysoki” – czytamy w komunikacie.

    Wśród produktów, które według ankietowanych, będą w przyszłym roku najlepiej się sprzedawać czołowe pozycje zajmują laptopy, oprogramowanie i netbooki (odpowiednio 48, 9 i 7%). W przypadku oprogramowania głównym motorem sprzedaży – według ankietowanych – mają być Windows 7 (dla 6% badanych to nowy system operacyjny Microsoftu będzie najlepiej sprzedającym się produktem w 2010 r.).

    Badanie przeprowadzono 8-15 grudnia 2009 roku za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży InterLink. W badaniu wzięło udział prawie 2 tysiące ankietowanych: resellerzy, którzy sprzedają sprzęt IT do odbiorcy końcowego, w tym przedstawiciele sklepów tradycyjnych – największych sieci handlowych i małych sklepików komputerowych, sklepów internetowych, hurtowni IT, itp.