VIA Pico-ITX dla automatyki przemysłowej

    Płyta główna VIA EPIA PX10000 Pico-ITX firmy VIA Technologies, Inc., zostanie wykorzystana przez firmę DeLock, filię europejskiego producenta i dystrybutora systemów zintegrowanych Tragant Handels und Beteiligungs GmbH, w komputerach PC DeLock DL-18HD do sterowania automatyką przemysłową.

    Mierzący zaledwie 118x101x70 mm i ważący 400 g komputer DeLock DL-18HD przeznaczony do montażu na szynach DIN oparty jest na kompaktowej płycie głównej VIA Pico-ITX, co umożliwia montaż z przełącznikiem sieciowym i wyposażeniem sterującym w warunkach ograniczonej przestrzeni. Szyna DIN to znormalizowany metalowy wspornik o szerokości 35 mm, często wykorzystywany w przemyśle do bezpiecznego montażu elementów urządzeń produkcyjnych.

    Komputer przemysłowy DeLock DL-18HD dzięki niskim wymaganiom elektrycznym płyty VIA Pico- -ITX z procesorem VIA C7 potrzebuje zaledwie 15 W mocy. Znajdzie zastosowanie m.in. w skomputeryzowanej automatyce przemysłowej, systemach bramkowych (w tym programowanych procesach sterowania), zdalnej obsłudze i monitoringu, zarządzaniu, nadzorze, systemach gromadzenia i zarządzania danymi oraz multimediach.

    DL-18HD zawiera cztery porty USB 2.0, port sieciowy Ethernet 10/100 Mbps, trzy gniazda audio (wejście i wyjście liniowe oraz mikrofon) oraz złącze klawiatury PS2. Można podłączyć dyski twarde SATA od 80 GB do 300 GB. Inne opcje: zintegrowany modem 4-pasmowy GSM Class 10 z GPRS i UMTS.

    www.via.com.tw/en