Usprawnić biznes

18 listopada br., w podwarszawskiej posiadłości w Pęcicach odbyło się seminarium Softex Data pod patronatem prasowym MSI Polska, poświęcone najnowszym rozwiązaniom informatycznym służącym do usprawniania zarządzania przedsiębiorstwem. Rozwiązania informatyczne Softex Data, zastosowane w istniejącej infrastrukturze komputerowej klienta, umożliwiają osiągnięcie większego bezpieczeństwa i wymiernych korzyści biznesowych.

Podczas konferencji omówiono: nowoczesne metody archiwizacji i zabezpieczania danych, systemy zarządzania dokumentami, systemy wydrukowe na potrzeby zarówno średnich, jak i dużych przedsiębiorstw, system optymalizujący procesy drukowania i kopiowania w firmie, korzyści z wdrożenia systemów RFID oraz biznesowe aspekty wdrożenia cyfrowych systemów monitoringu wizyjnego. Wszystkie omawiane rozwiązania zaprezentowano w działaniu, w specjalnie przygotowanym na tę okazję showroomie.

Ciekawostką konferencji było „oznakowanie” każdego gościa inteligentną etykietą z chipem radiowym. Specjalna bramka z antenami zainstalowana przed wejściem do sali konferencyjnej (będąca integralną częścią pokazywanego systemu RFID), zapewniła organizatorom wiele cennych danych: listę obecności gości, godzinę rejestracji w systemie oraz częstotliwość przejść przez bramkę. To jednak tylko namiastka możliwości i korzyści, jakie można osiągnąć z wdrożenie systemu RFID w Polsce.