Torresol Energy z IFS Applications

Torresol Energy, spółka należąca do firm Sener i Masdar, działa na rynku skoncentrowanej energii słonecznej (CSP). Obecnie prowadzi dwa projekty w Hiszpanii, w Kadyksie (elektrownie Valle 1 i Valle 2, każda o mocy 50 MW i rocznej produkcji 170 GWh) i Sewilli (projekt Gemasolar – 17 MW/110 GWh rocznej produkcji), wykorzystując technologię cylindryczno-parabolicznych kolektorów rynnowych (Cylindrical-Parabolic Trough Collectors – CPTC).

Łączne nakłady na te projekty sięgną niemal 1 mld euro. Pozwoli to firmie zwiększyć moc wytwórczą o 67 MW i 460 GWh rocznie, co odpowiada średniemu zużyciu energii przez 65 tys. domów.

Biorąc pod uwagę skalę planowanych inwestycji, firma Torresol Energy zdecydowała o potrzebie wdrożenia systemu ERP, który wspierałby prowadzenie projektów i zarządzanie majątkiem, mógłby być także używany w innych elektrowniach Torresol Energy na świecie.

– Wybraliśmy IFS Applications, ponieważ system ten jest dopasowany do naszego projektowego modelu działalności. Grono klientów oraz doświadczenie IFS w sektorze energetyki i użyteczności publicznej jest imponujące. IFS ma na swoim koncie udane wdrożenia w kilku elektrowniach jądrowych oraz w największym na świecie projekcie z zakresu energetyki wodnej – Hydroelektrowni Trzech Przełomów w Chinach – mówi Manuel Fernández, dyrektor ds. finansowych, Torresol Energy.

Wdrożenie IFS Applications w Torresol Energy odbędzie się w dwóch fazach i potrwa około 9 miesięcy. Uruchomione zostaną moduły: IFS Finanse, IFS Zasoby Ludzkie, IFS Zarządzanie Projektem, IFS Zarządzanie Dokumentacją, IFS Analiza Zarządcza, IFS Business Analytics, IFS Remonty i IFS Wydajność Urządzeń.

Ponadto projekt zakłada integrację rozwiązań IFS z systemami SCADA, z których korzysta Torresol Energy. Zapewni to zarządzanie pełnym cyklem życia projektów, od wyceny, planowania i prac budowlanych, aż po eksploatację i utrzymanie aktywów, niezależnie od ich lokalizacji. (ej)