Tech Data Polska i Videor nowymi dyrtybutorami Axis Communications w Polsce

    Axis Communications rozpoczął współpracę z dwoma nowymi dystrybutorami Tech Data Polska i Videor. Rozszerzenie kanału dystrybucyjnego firmy w Polsce związane jest z silnym rozwojem i umacnianiem pozycji Axis na

    naszym rynku. Firmy rozpoczęły współpracę 1 września 2009 roku.

    Tech Data Corporation jest jednym z największych na świecie dystrybutorów technologii IT oferującym produkty czołowych producentów sprzętu i oprogramowania, natomiast Tech Data Polska działa na polskim rynku od 1988 roku. W 2003 r., po zintegrowaniu z firmą Azlan, Tech Data stała się także dystrybutorem: produktów i rozwiązań sieciowych, komunikacyjnych, serwerów, pamięci masowych i oprogramowania. Partnerom handlowym oferuje również wiele dodatkowych usług, w tym wsparcie marketingowe, przed- i posprzedażowe, szkolenia, usługi konfiguracyjne, programy demo i usługi finansowe. Pod marką TDAzlan Tech Data realizuje  model “Reach and Focus”, łączący zalety dystrybutora broadline, obsługującego na świecie ponad  90 000 klientów, z zaletami dystrybutora specjalizowanego, oferującego zaawansowane produkty i rozwiązania.

    Videor to jeden z największych dystrybutorów kompletnych rozwiązań w zakresie telewizji przemysłowej w Europie, w 2008 roku firma została wyróżniona przez Axis Communications tytułem Dystrybutora Roku w regionie EMEA. Videor od ponad 30 lat specjalizuje się w dostarczaniu urządzeń do monitoringu CCTV wielu producentów, partnerom oferuje wsparcie techniczne, organizuje szkolenia produktowe, prowadzi również serwis części marek. Od 2009 roku firma rozwija swoją działalność także w Polsce.