System ERP usprawnia procesy zamówień w DRE

itelligence zakończyło proces wdrożenia systemu ERP SAP Business All-In-One u jednego z producentów drzwi i frontów meblowych – firmy DRE. Od momentu zakończenia projektu, firma korzysta z usług itelligence w obszarze wsparcia aplikacyjnego i administracji SAP. Priorytetem wdrożenia było usprawnienie procesu zamówień klientów poprzez wykorzystanie konfiguratora wariantów i internetowego portalu klienta oraz skrócenie czasu realizacji zleceń.

Najważniejszym efektem wdrożenia jest redukcja czasu klientów i pracowników DRE wynikająca ze składania zamówień drogą internetową. Dzięki internetowemu portalowi klienta, rozwiązaniu opracowanemu wspólnie przez DRE i itelligence, w pełni zintegrowanemu z SAP, klienci sami składają zamówienia, a następnie monitorują ich stan realizacji. Tą drogą do systemu SAP spływa już ponad 95% zamówień DRE. Jednocześnie udało się skrócić czas realizacji zamówień z 14 do 9 dni roboczych, przy portfelu zamówień nie przekraczającym możliwości produkcyjnych. Było to możliwe dzięki całkowitej integracji procesów składania zamówień i sterowania produkcją.

Proces składania zamówień opiera się o zaawansowaną implementację konfiguratora wariantów SAP, wdrożonego do tej pory jedynie w kilku miejscach w Polsce. Konfigurator obsługuje niezwykle elastyczną i złożoną ofertę drzwi i frontów meblowych DRE. Pozawala klientom na zamawianie produktów DRE w takiej kombinacji zmiennych (m.in. wymiaru, modelu, zamku i koloru), jaką dopuszcza specyfikacja techniczna.

Od początku projektu DRE korzysta z usług outsourcingowych itelligence, związanych z procesem administracji środowiska SAP oraz – po zakończeniu projektu wdrożeniowego – dodatkowo ze wsparcia aplikacyjnego. Administratorzy itelligence monitorują dostępność systemów DRE, znajdujących się w siedzibie firmy w Elblągu, dbając o ich utrzymanie i bezawaryjną pracę. Eksperci w obszarze wsparcia aplikacyjnego pomagają użytkownikom końcowym sprawnie korzystać z aplikacji.

Z SAP Business All-In-One korzysta w DRE 60 użytkowników. Pakiet ERP obejmuje obszary rachunkowości finansowej (FI), controllingu (CO), planowania i sterowania produkcją (PP), sprzedaży i dystrybucji (SD) oraz gospodarki materiałowej (MM).

itelligencegroup.com/pl