SUNLIGHT wybiera Xpertis

  Macrologic podpisał umowę z SUNLIGHT. Spółka dostarcza na polski rynek m.in.: baterie, akumulatory, systemy zdalnego zasilania i zasilania bezprzewodowego. SUNLIGHT stawia na rozwój sprzedaży w segmencie konsumenckim i przemysłowym. Wdrażany system Xpertis ma stanowić wsparcie firmy w obszarach sprzedaży i dystrybucji.

  Spółka wybrała system Xpertis z uwagi na łatwość implementacji i duże możliwości parametryzacji. Czynnik czasu jest niezmiernie istotny w prowadzonym projekcie. Spółka po nieudanej współpracy z poprzednim dostawcą technologii, który nie był w stanie zapewnić spodziewanej funkcjonalności, oczekuje szybkiego rozwiązania problemów.

  – Aby zamknąć proces wdrożenia w trzech miesiącach prowadzimy prace w oparciu o parametryzację systemu. Wszystkie wymagane przez klienta analizy, są zatem zbudowane w oparciu o parametryzację systemu. Dzięki temu klient osiągnie oczekiwany efekt bez nadmiernych kosztów i wprowadzania dodatkowych zmian w systemie. – Bartłomiej Lux szef projektu Macrologic.

  Zgodnie z wymaganiami SUNLIGHT w system został przygotowany do prowadzenia wertykalnego podziału sprawozdawczość na segmenty. Ma to ułatwić zarządzanie sprzedażą na rynku przemysłowym i konsumenckim Wszystkie analizy i sprawozdania zostaną zdublowane w systemie, co pozwoli zachować przejrzystość finansową

  W ramach wdrożenia dużo uwagi poświęcono obniżeniu kosztów pracy związanych z raportowaniem z obszarów logistyki i sprzedaży. Macrologic zaproponował automatyczne generowanie sprawozdań: bilansu, rachunek wyników, cash flow, sprzedaży, magazynów, wiekowania należności. Odciąży to personel spółki składający się w Polsce głównie ze struktur sales force. Z uwagi na strukturę właścicielską system będzie generował raporty w języku angielskim.

  W ramach projektu wdrożone zostaną moduły w obszarach: logistyki, sprzedaży, HR, OLAP, finansów.

  SYSTEMS SUNLIGHT S.A. jest producentem i dystrybutorem zintegrowanych systemów zasilania oraz ogniw akumulatorowych o specjalnych właściwościach. Zakłady należące do spółki  zlokalizowane w Grecji są zaliczane do najbardziej wyspecjalizowanych zakładów produkcji akumulatorów w Europie. Spółka dostarcza produkty do ATLAS ELEKTRONIK GmbH, THYSSEN GROUP-HDW GmbH, THALES, KOCKUMS CHLORIDE, AEG, HUAWEI, ERICSSON, TOSHIBA.