Stwórz mapę drogową rozwoju cyfrowego swojej firmy i zdobądź grant PARP z pomocą Siemensa

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs „Przemysł 4.0” skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw, w którym maksymalna kwota grantu to równowartość 800 tys. zł. Warunkiem udziału jest posiadanie „mapy drogowej”, czyli planu wdrożenia zmian w przedsiębiorstwie w zakresie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. Wnioski będzie można składać od 28 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Dla firm zainteresowanych stworzeniem tego typu roadmapy Siemens oferuje ko-kreacyjny warsztat Digital Enterprise Workshop.

Digitalizacja to podstawowy i nieodłączny element Przemysłu 4.0. Możliwość urzeczywistnienia innowacyjnych wizji przez organizację w ogromnym stopniu zależy od stopnia jej cyfryzacji. Coraz więcej firm na rynku globalnym przekształca się w Digital Enterprise – cyfrowe przedsiębiorstwa. Są to firmy świadome, znające swoje potrzeby i potrafiące wykorzystywać trendy technologiczne do ich zaspokajania.

Czy Twoja firma jest gotowa na cyfrową transformację?

Z badania Digi Index przeprowadzonego przez Siemens w marcu 2020 roku wynika, że poziom transformacji cyfrowej w Polsce wynosi obecnie 1,9 pkt. w 4-stopniowej skali, co oznacza pilną potrzebę zmian w tym zakresie. Jednocześnie otoczenie biznesowe, zwłaszcza w ostatnim czasie, sprzyja rozwojowi digitalizacji. A jakie jest miejsce Twojej firmy na tej skali?

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, wypełnij ankietę, która wykaże Digi Index – czyli wskaźnik stopnia digitalizacji – Twojego przedsiębiorstwa. Pomoże Ci to określić, gdzie i jak przejść na technologię cyfrową. To narzędzie oceny zostało zaprojektowane w oparciu o doświadczenie firmy Siemens we wdrażaniu transformacji cyfrowych dla tysięcy klientów branżowych na całym świecie.

Sprawdź Digi Index Twojej firmy albo zgłoś się do tegorocznego badania Digi Index 2021 poprzez biuro prasowe Siemensa: https://dew.siemens.academy/digi-index

Jak zostać cyfrowym przedsiębiorstwem?

– Do skutecznej implementacji założeń Industry 4.0 nie wystarczy sama paleta rozwiązań technologicznych, potrzebne są odpowiednie modele biznesowe, świadomość i zaangażowanie. Konieczna jest refleksja nad tym, czego danej firmie potrzeba, jak można ulepszyć jej funkcjonowanie. Nie ma jednego przepisu na transformację cyfrową, jej szczegóły muszą być wypracowane na bazie potrzeb konkretnej firmy i jej klientów – mówi Łukasz Otta, Digital Transformation Director w Siemensie.

Dlatego właśnie Siemens, w odpowiedzi na wyzwania związane z transformacją cyfrową, oferuje Digital Enterprise Workshop, czyli ko-kreacyjny warsztat, którego celem i efektem jest stworzenie roadmapy do rozwoju danego przedsiębiorstwa w stronę Industry 4.0. Jest to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy po pierwsze chcieliby zdobyć wiedzę na temat miejsca swojej firmy na rynku, w porównaniu z innymi, a po drugie – odczuwają potrzebę zmiany. Jeśli chcesz zanalizować potencjał swojej firmy, sprawdzić, gdzie jest w niej miejsce na optymalizację i odnaleźć najlepsze, dostosowane do swoich oczekiwań rozwiązanie – Digital Enterprise Workshop to warsztat dla Ciebie.

Już teraz możesz zapisać się na konsultację z ekspertami Siemensa, podczas której omówiona zostanie możliwość udziału Twojej firmy w spotkaniu ko-kreacyjnym Digital Enterprise Workshop.

Zapisz się na konsultację: https://dew.siemens.academy/

Digital Enterprise to już nie pieśń przyszłości – to rzeczywistość, którą już teraz możesz wprowadzić w swojej firmie.

Zgłoś się do konkursu PARP i zdobądź 800 tys. zł na transformację cyfrową: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/przemysl-4-0


Siemens