Sterowanie głosem w magazynie

Firma SKK z Krakowa podpisała umowę partnerską z amerykańską firmą Vocollect, rozszerzając ofertę o systemy sterowane głosem, które zwiększają efektywność pracy (np. szybkość i dokładność kompletacji) w magazynie.

Użycie technik głosowych zapewnia łatwy, dwukierunkowy sposób komunikacji między systemem komputerowym (np. Systemem Zarządzania Magazynem WMS) a jego użytkownikiem (np. pracownikiem magazynu, który kompletuje towar do wydania z magazynu).

Zadania generowane są przez system zarządzający magazynem i za pomocą sieci bezprzewodowej transmitowane do Talkmana – przytwierdzonego do paska terminala głosowego, na którym działa oprogramowanie rozpoznające mowę. System rozpoznawania mowy firmy Vocollect działa w kilkunastu językach, jest niesłychanie „wrażliwy”, rozpoznaje głos pracownika oraz jego indywidualne cechy: sposób mówienia, akcent, artykulację… Nie przeszkadza mu hałas otoczenia, w każdych warunkach wychwyci głos użytkownika.

Całkowite wyeliminowanie zleceń na papierze, instrukcje wydawane w formie ustnej i w takiej samej formie potwierdzane ograniczają do minimum pomyłki. Polecenia realizowane są w czasie rzeczywistym, bez opóźnień, przy wzroście dokładności i precyzji ich wykonania. Zostają usprawnione wszystkie czynności związane z szeroko rozumianą gospodarką magazynową – pobieranie i przyjmowanie towaru, uzupełnianie stanów magazynowych, załadunek, sortowanie i przemieszczanie opakowań, realizacja zwrotów oraz kontrola.

Fot. SKK