SAP przejmie Business Objects

    W październiku 2007 r. firmy SAP AG i Business Objects SA podpisały umowę, na mocy której nastąpi ich połączenie. Firmy planują opracowanie wspólnej oferty w pełni funkcjonalnych rozwiązań przeznaczonych dla ekspertów w zakresie procesów i działań biznesowych.

    Francuski oddział firmy Business Objects z siedzibą w Paryżu jest uznawany za pioniera w branży oprogramowania typu BI. Obecnie ma pozycję światowego lidera w tej dziedzinie, oferującego rozwiązania obejmujące eksplorację i dostarczanie danych, zarządzanie informacjami, a także funkcje analityczne oraz zarządzanie efektywnością dla ponad 44 000 klientów na całym świecie.

    – Połączenie Business Objects i SAP oznacza dla nas możliwość rozszerzenia zasięgu Business Intelligence – począwszy od modułu C suite, a skończywszy na Main Street – powiedział Bernard Liautaud, prezes i założyciel Business Objects.

    Finalizacja transakcji przewidywana jest na pierwszy kwartał 2008 r. Obie firmy zapowiedziały, że Business Objects będzie funkcjonować jako firma niezależna w ramach Grupy SAP. Klienci Business Objects w dalszym ciągu będą mogli korzystać z otwartych, kompleksowych i zintegrowanych rozwiązań typu BI, działających niezależnie od baz danych i aplikacji.