Salesforce.com i Oracle: nowa umowa o współpracy strategicznej

Firmy salesforce.com i Oracle nawiązały na dziewięć lat umowę o kompleksowej współpracy obejmującej trzy warstwy przetwarzania w chmurze: aplikacje, platformę i infrastrukturę. Firmy dokonają integracji rozwiązań salesforce.com i Oracle Cloud.

Salesforce.com planuje standaryzację swoich produktów w oparciu o system operacyjny Oracle Linux, system sprzętowo-programowy Exadata, bazę danych Oracle i platformę Java Middleware Platform. Oracle z kolei planuje zintegrowanie platformy salesforce.com z aplikacjami Oracle Fusion HCM i Financial Cloud. Zamierza też udostępnić podstawowe technologie, które zostaną wykorzystane do obsługi aplikacji i platformy salesforce.com. Firma salesforce.com wdroży też aplikacje Oracle Fusion HCM i Financial Cloud we własnym przedsiębiorstwie.

– Zgadzamy się z Larrym Ellisonem, że salesforce.com i Oracle powinny zintegrować swoje rozwiązania do przetwarzania w chmurze – powiedział Marc Benioff, prezes i dyrektor generalny firmy salesforce.com. – Rozwiązanie, efekt integracji systemu CRM firmy salesforce.com z aplikacjami Fusion HCM i Financial Cloud firmy Oracle, będzie oferowało najlepsze cechy obu tych środowisk – połączenie prostoty rozwiązań firmy salesforce.com z zaawansowanymi możliwościami produktów Oracle.

– Cieszymy się z możliwości współpracy z salesforce.com, która ma zaowocować integracją rozwiązań do przetwarzania w chmurze obu naszych firm – powiedział Larry Ellison, dyrektor generalny firmy Oracle. – Klienci, którzy decydują się na korzystanie z aplikacji udostępnianych w chmurze, oczekują szybkiego wdrożenia i niskich kosztów. Oczekują również, że zintegrowane aplikacje będą gotowe do pracy natychmiast po wdrożeniu – nawet jeśli pochodzą od różnych producentów. Dlatego właśnie Marc Benioff i ja uważamy, że nasze firmy powinny ze sobą współpracować, aby spełnić te oczekiwania i zintegrować rozwiązania salesforce.com i Oracle do przetwarzania w chmurze.

– Infrastruktura oparta na systemie operacyjnym Oracle Linux i na systemie sprzętowo-programowym Exadata zapewni firmie salesforce.com zwiększenie efektywności, co z kolei przyniesienie korzyści naszym klientom – powiedział Parker Harris, współzałożyciel i wiceprezes firmy salesforce.com. – Wdrożenie w naszych centrach przetwarzania danych systemów sprzętowo-programowych Exadata pozwoli nam znacznie obniżyć ogólne koszty sprzętu, powierzchni i zużycia energii, a przy tym zapewniać klientom wyższą wydajność i większą niezawodność.