Rynek usług zasilania awaryjnego

20 lutego 2007 r. firma Schneider Electric zakończyła przejmowanie firmy American Power Conversion. Dzięki połączeniu przedsiębiorstw APC i MGE UPS SYSTEMS pod parasolem Schneider Electric powstaje światowy lider na rynku usług związanych z zasilaniem awaryjnym i chłodzeniem, oferujący najszerszy wybór produktów, rozwiązań i usług. Jego działalność wspiera korzystne rozmieszczenie geograficzne, duży potencjał innowacji i dostęp do rynków zbytu.

– Na połączeniu APC i MGE skorzystają klienci, którym będziemy mogli zaoferować lepiej dostosowane rozwiązania, światową sieć usług i olbrzymie doświadczenie techniczne – stwierdził Jean-Pascal Tricoire, prezes i dyrektor generalny Schneider Electric.

– Pracownicy APC z satysfakcją przyjęli połączenie ze Schneider Electric i MGE UPS SYSTEMS. Wspólnie będziemy mogli intensywniej niż dotąd skoncentrować się na potrzebach rynku i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą naszym klientom rozwiązywać wszelkie problemy dotyczące zasilania i chłodzenia – powiedział Rob Johnson, były prezes i dyrektor generalny APC.