Router AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7270

    Router nowej generacji – FRITZ!Box Fon WLAN 7270 firmy AVM – oprócz slotów analogowych i ISDN ma wbudowaną stację bazową DECT. Obsługuje łącza ADSL w standardzie Annex A i B. Funkcje oprogramowania – faks, automatyczna sekretarka i VPN – zapewniają różnorodne zastosowania.

    Urządzenie umożliwia bezprzewodowe połączenia w standardzie WLAN N, odpowiednim do jednoczesnej transmisji danych, dźwięku i pakietów multimedialnych, który wspiera transfer danych do 300 Mb/s. Zastosowanie kilku anten z technologią MIMO (Multiple Input Multiple Output) poszerza zasięg sieci bezprzewodowej i zwiększa jej przepustowość. Router obsługuje dwie częstotliwości: 2,4 GHz i 5 GHz (większa odporność na zakłócenia). Fabrycznie włączone szyfrowanie WPA/WPA2 zabezpiecza sieć od momentu podłączenia urządzenia.

    FRITZ!Box Fon WLAN 7270 zapewnia telefonowanie zarówno przez Internet, jak i przez linię tradycyjną. Można do niego podłączyć posiadane telefony, w tym także bezprzewodowe. Do bazy można podłączyć sześć mobilnych urządzeń i każdemu z nich przypisać własny numer oraz własną automatyczną sekretarkę.

    Zastosowany w urządzeniu tryb Eco redukuje zużycie energii. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 spełnia rekomendację Komisji Europejskiej dotyczącą efektywności energetycznej urządzeń szerokopasmowych.

    Rozwiązania FRITZ! dostępne są u polskich dystrybutorów firmy AVM: HSF Poland i ABC Data, Komsa.