Riverbed akceleruje AutoCAD 2010

  Riverbed Technology, firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, aplikacji i przechowywania danych ogłosiła dzisiaj, że klienci Autodesk z branży AEC (architecture, engineering, construction), którzy wybiorą AutoCAD 2010 będą mogli w pełni skorzystać z akceleracji Riverbed. Testy przeprowadzone przez obie firmy udowodniły, że rozwiązania optymalizacyjne WAN od Riverbed mogą przyspieszyć działanie AutoCAD 2010 nawet stokrotnie przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia łącza o 50 do 90%. Z punktu widzenia klientów prowadzących działalność w oddalonych lokacjach oznacza to możliwość szybkiego przesyłania dużych plików, współpracy w czasie rzeczywistym, a także zmniejszenie kosztów operacyjnych i inwestycji w IT.

  Firmy branży AEC wykorzystują oprogramowanie AutoCAD aby proces projektowania uczynić bardziej efektywnym i aby śledzić największe wyzwania, jakie się w nim pojawiają. W tym celu korzystają z praktycznych narzędzi do swobodnego projektowania 3D oraz potężnych możliwości tworzenia szkiców i dokumentowania. Z jednej strony AutoCAD jest niezwykłym narzędziem dla firm, które daje im możliwość standaryzacji procesu projektowania, z drugiej jednak firmy przekonały się, że sięgające setek megabajtów wielkości plików, na których wykonywana jest praca, mogą być istotną barierą w efektywnej współpracy. W praktyce dla firm działających globalnie lub posiadających rozproszone oddziały dzielenie się dużymi plikami CAD i współpraca na nich może wiązać się z długim czasem oczekiwania nawet na najprostsze operacje, jak otwarcie pliku lub zapis zmian. Z tego powodu, wiele firmy AEC wykorzystuje urządzenia Riverbed Steelhead do akceleracji kluczowych aplikacji tak aby architekci i inżynierowie rozrzuceni na różnych kontynentach mogli współpracować niczym w jednym biurze.

   Nasi pracownicy muszą wymieniać się swoimi projektami w AutoCAD bez względu na miejsce pobytu – takie są nasze codzienne realia. Nowi pracownicy a także klienci zwrócili uwagę na dużą efektywność naszych pracowników mimo faktu, że wielu z nich pracuje zdalnie z innych biur – mówi Ray Sirois, dyrektor IT w Wright-Pierce. – Nasze pierwsze testy AutoCAD 2010 działającego na naszym środowisku Riverbed Steelhead dały bardzo zachęcające rezultaty. Istotna poprawa działania była zauważalna natychmiast. Dobrze jest widzieć, że firmy działające przy pomocy wielu biur, tak jak Wright-Pierce, mogą liczyć na wsparcie i efekt współpracy dużych firm, jak Autodesk i Riverbed.

  Rozwiązania Riverbed optymalizujące WAN mogą mieć olbrzymi natychmiastowy wpływ na wydajność pracy w AutoCAD 2010 inżynierów lub architektów. Pracownicy, którzy czekali wcześniej 30 minut na otwarcie pliku z rysunkiem, mogą teraz pracować na nim po upływie czasu liczonego w sekundach. Rezultatem jest skok w szybkości działania aplikacji i umożliwienie pracownikom współpracy w czasie rzeczywistym, a także oszędności z punktu widzenia działu IT wynikające z braku konieczności zakupu szerszego łącza.

  – AutoCAD jest potężnym narzędziem 2D i 3D, które pozwala firmom pracować nad najmniejszymi detalami w najbardziej skomplikowanych projektach. Spodziewamy się, że wielu obecnych klientów zdecyduje się na upgrade do AutoCAD 2010 ze względu na zawarte w nim nowe możliwości, jak narzędzia do swobodnego projektowania, rysowanie parametryczne czy rozszerzone wsparcie dla PDF – powiedział Eric Stover Product Line Manager odpowiedzialny za AutoCAD w Autodesk. – Jesteśmy pewni, że klienci przechodzący na AutoCAD 2010 bardzo skorzystają na akceleracji umożliwionej przez Riverbed. Przy tworzeniu tego produktu nasze zespoły pracowały blisko, aby klienci mogli być pewni, że otrzymają w nim wzrost wydajności i produktywności.

  – Firmy starają się nieprzerwanie poprawiać wydajność swojej infrastruktury IT i jednocześnie minimalizować inwestycje w IT. Wielu klientów wybiera Riverbed, żeby przyśpieszyć i usprawnić działania technologii, które już posiadają i w które zainwestowali – powiedział Alan Saldich, wiceprezes marketingu produktu i współpracy w Riverbed. – Setki z naszych klientów korzystają z AutoCAD’a lub innych produktów Autodesk i wszyscy oni dostrzegają poprawę wydajności przy korzystaniu z naszych rozwiązań optymalizujących sieci WAN. Firmy wdrażające AutoCAD 2010 będą w stanie dać pracownikom lepsze warunki do współpracy i jednocześnie obniżać koszty działania.

  www.riverbed.com