RFID do zadań specjalnych

Softex Data dostarczyła do firmy AIC SA inteligentny system radiowy, który zapewnia skuteczne sterowanie automatyczną linią spawalniczą oraz identyfikację palet, na których dostarczane są surowce.

AIC SA specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wymienników ciepła do zastosowań specjalnych. W związku z wysokimi wymaganiami klientów odnośnie do produkowanych wyrobów firma zdecydowała się na wdrożenie systemu znakowania etykietami z tagiem radiowym.

Do stworzenia systemu RFID w AIC SA zastosowano czteroportowe czytniki Sirit Infinity 510 oraz tagi Avery Dennison AD-612, przeznaczone do montażu na obiektach metalowych. Czytnik Sirit IN 510 to specjalistyczne urządzenie zaprojektowane do współpracy z wysokiej klasy aplikacjami, wyposażone w interfejs komunikacyjny. 4 anteny odczytująco-zapisujące zapewniają integrację z większością instalacji UHF w łańcuchu dostaw. Czytnik oferuje wiele opcji ułatwiających współpracę z istniejącymi systemami informatycznymi, a także zapewnia możliwość dalszej rozbudowy w celu dopasowania do zmieniających się standardów na rynku technologii RFID.

www.softex.com.pl