Przemysł 4.0 w zakładach Rittal w Środkowej Hesji

Fabryka Rittal w Haiger została wyposażona w ponad 100 najnowocześniejszych maszyn, które są stopniowo uruchamiane. W przyszłości urządzenia będą pracować w sieci, bazując na danych.

Niedawno do nowej fabryki Rittal przybyło ponad 100 najnowocześniejszych maszyn i właśnie trwa ich stopniowe uruchamianie. Fot. Rittal Sp. z o.o.

Ponad 100 najnowocześniejszych maszyn znajdzie się na powierzchni produkcyjnej większej niż trzy boiska piłkarskie. Teraz będzie można wytwarzać produkty jeszcze dokładniej i szybciej dzięki uprzedniemu stworzeniu ich cyfrowego bliźniaka za pomocą komputera. Z danych korzystać będą maszyny w fabryce i na ich podstawie powstanie odpowiednik produktu w rzeczywistości. 

Na zakup maszyn oraz budowę całkowicie nowej fabryki Rittal przeznaczył 250 milionów euro. „Tak duża inwestycja przeraża wielu przedsiębiorców. Jednak nie bez powodu jesteśmy liderami inwestycji. W Rittal zajmujemy się najnowocześniejszymi technologiami nie tylko w teorii. W ten sposób inwestujemy w przyszłość i współtworzymy ją” – wyjaśnia Oliver Poth, kierownik zakładów Rittal w Haiger.

Przemysł 4.0 to czwarta rewolucja przemysłowa – po maszynie parowej, produkcji taśmowej i automatyzacji. Charakterystyczną cechą przemysłu przyszłości stało się usieciowienie.

Źródło: Rittal