Przegląd rozwiązań testowych niezbędnych w erze inteligentnych urządzeń

NI, producent platformowych rozwiązań umożliwiających inżynierom oraz naukowcom stawienie czoła największym wyzwaniom współczesnej inżynierii, prezentuje Automated Test Outlook 2017, czyli coroczny raport prezentujący kluczowe technologie, mające największy wpływ na środowiska testów zautomatyzowanych, zaczynając od konfigurowalnego sprzętu pomiarowego, przez platformy oprogramowania, kończąc na urządzeniach nowej generacji.

W tej specjalnej edycji raportu współzałożyciel oraz Dyrektor Generalny dr James Truchard dokonał przeglądu zmieniającej się przez ostatnie 40 lat technologii, wskazując najważniejsze dla rynku trendy ostatnich lat, oraz przedstawiając, co może przynieść najbliższa przyszłość.

„W pierwszej erze nowoczesnego oprzyrządowania rządziły lampy elektronowe, w drugiej tranzystory i Hewlett-Packard, dziś natomiast National Instruments oraz oprogramowanie wskazują nam drogę w erze trzeciej” – twierdzi dr Truchard. „Oprogramowanie jest narzędziem pomiarowym – mawiamy, aby opisać ten trend. W projektowaniu systemów oprzyrządowania na potrzeby testów oraz pomiarów jesteśmy przede wszystkim zorientowani na użytkownika. Dzięki temu inżynierowie oraz naukowcy jako pierwsi tworzą innowacyjne produkty następnych generacji. Przeciwieństwem są tradycyjne urządzenia pomiarowe, które projektowano z myślą o potrzebach lat poprzednich, lub, ujmując to inaczej, zaprojektowano je, patrząc we wsteczne lusterko.

Przegląd Automated Test Outlook 2017 rzuca nowe światło na trendy, które przez wiele lat miały wpływ na przemysł testów oraz pomiarów. W szczególności zaś te zagadnienia, które odnoszą się do rozwiązań Big Analog Data™ oraz urządzeń Internetu Rzeczy, włączając w to:

Konfigurowalne oprzyrządowanie

Systemy testowe są rekonfigurowane z wielu powodów: począwszy od nowych wymagań, na wymianie oprzyrządowania na czas kalibracji czy naprawy skończywszy. 

Rozwój firm w przemyśle testowym

Przekształcenie organizacji działającej w obszarze testów w firmę wiodącą na rynku wymaga długofalowego działania, zaczynając od stworzenia standardowej platformy testowej, a kończąc na poprawie procesu podejmowania decyzji.

Oprogramowanie podstawą każdej platformy

Technologia bazująca na oprogramowaniu może przyczynić się do zwiększenia możliwości zautomatyzowanych systemów testowych, a w efekcie podnieść produktywność firmy. 

Zarządzanie systemami testowymi

Tak samo, jak prawo Moore’a w dalszym ciągu wpływa na wydajność systemów testowych, tak i nowe technologie przesyłu danych pomagają menadżerom optymalizować systemy testowe, aby obniżyć koszty samego testu.

Innowacje są koniecznością

Regulacje związane z bezpieczeństwem oraz oprogramowanie stawiają testy typu hardware-in-the-loop w roli najważniejszych w produkcji transportowej, gdzie oprogramowanie właśnie ma coraz większe znaczenie.

Kompletny raport dostępny jest na stronie www.ni.com/ato.

Źródło: National Instruments