Projekty dla firm Decora oraz Polwell

  BCS Polska wdrożył w firmach Decora oraz Polwell rozwiązania informatyczne do zdobywania, zarządzania i zdalnego przesyłania danych o towarach, wykorzystujące systemy automatycznej identyfikacji w oparciu o kody kreskowe.

  Projekt dla firmy Decora (jednego z największych w kraju producentów artykułów wykorzystywanych do dekoracji i wykończenia wnętrz) obejmował realizację rozwiązania umożliwiającego zbieranie i przesyłanie danych o produktach na hali produkcyjnej i w magazynie za pomocą mobilnych terminali z czytnikiem kodów kreskowych, a także znakowanie towarów etykietami z kodem kreskowym.

  W ramach kontraktu BCS Polska dostarczył 55 terminali przenośnych Symbol MC9000-Gun z akcesoriami, infrastrukturę sieci radiowej opartą na urządzeniach Symbol Wireless Switch 5100, port dostępu AP300 oraz 5 drukarek etykiet z kodem kreskowym Zebra Z4MPlus. BCS Polska sporządził ponadto projekt rozmieszczenia urządzeń dostępowych sieci bezprzewodowej we wskazanych lokalizacjach oraz przeprowadził szkolenia dla pracowników firmy z zakresu obsługi dostarczonego sprzętu.

  Kontrakt z firmą Polwell, zajmującą się sprzedażą kosmetyków, sprzętu i wyposażenia salonów kosmetycznych i fryzjerskich, zrealizowany został w dwóch etapach. W pierwszym etapie powstało rozwiązanie umożliwiające zbieranie i przesyłanie danych o towarach w magazynie głównym firmy, wykorzystujące terminale przenośne Symbol MC3090-G pracujące w zbudowanej w tym celu sieć radiowej. W drugim etapie projektu wdrożono rozwiązanie umożliwiające przedstawicielom handlowym Polwell pracującym w terenie tworzenie i przesyłanie zamówień.

  Z rozwiązania korzysta 74 przedstawicieli handlowych firmy wyposażonych w terminale przenośne Symbol MC3090-S. W ramach drugiego etapu BCS Polska dostarczył acces pointy dla 22 oddziałów firmy Polwell.

  www.bcspolska.pl