Producent mebli ze Słupska wdraża Microsoft Dynamics AX

  Firma AJ Słupsk, specjalizująca się w produkcji mebli biurowych rozpoczyna wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego Microsoft Dynamics AX. Projekt będzie prowadzić Columbus IT. System zostanie uruchomiony za trzy miesiące.

  Wdrożenie obejmie pięć kluczowych obszarów – finanse, zakupy, sprzedaż, magazyn oraz produkcję. Po zakończeniu wdrożenia i nauczeniu się pracy w zintegrowanym systemie informatycznym zarząd AJ Słupsk planuje także rozbudowanie rozwiązania o zaawansowany pakiet dla produkcji. – Firma nie zamierza jednak modyfikować systemu. Pozostanie przy jego  standardowych funkcjonalnościach, dzięki czemu wdrożenie potrwa krócej i nie będzie wymagać większych nakładów finansowych – mówi Michał Słabowski, project manager Columbus IT.

  Każda operacja, zarejestrowana w Microsoft Dynamics AX, będzie automatycznie uaktualniać dane w pozostałych obszarach. Firma – w oparciu o bieżące informacje – będzie mogła podejmować racjonalne i optymalne działania. Na przykład na etapie składania zamówienia na materiały do produkcji mebli.

  – Menedżer na podstawie wpływających zamówień sprzedaży i bomów produkcyjnych dokładnie zaplanuje termin dostawy oraz rodzaj surowca lub półproduktu w takich ilościach, jakie będą aktualnie potrzebne do produkcji. Tym samym  firma nie będzie ryzykować zamrożeniem kapitału czy opóźnieniem w realizacji zleceń – wyjaśnia Michał Słabowski.      

  Wcześniej Columbus IT wdrożył systemy Microsoft Dynamics AX i NAV m.in. w Bo Concept, Coming Poland i Szynace-Meble.

  www.columbus.pl