Polska premiera NX 8.5

26 lutego 2013 r. w hotelu InterContinental w Warszawie odbyła się polska premiera NX 8.5 – w pełni zintegrowanego rozwiązania do komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania i analiz inżynierskich (CAD/CAM/CAE). Podczas forum CAx dla producentów i dostawców przedstawione zostały nowości pakietu NX 8.5 uzupełnione pokazami pracy z systemem na żywo.

Najnowsza wersja NX zawiera wiele ulepszeń, opracowanych zgodnie z sugestiami klientów, oraz nowe funkcje zapewniające większą elastyczność i wydajność w procesach projektowania i wytwarzania, a w konsekwencji skrócenie czasu pojawienia się produktu na rynku. W NX 8.5 wykorzystano założenia wizji HD-PLM Siemens PLM Software opracowane pod kątem wsparcia przedsiębiorstw w podejmowaniu właściwych decyzji.

Konferencję otworzył Rafał Żmijewski z Siemens Industry Software, który zaprezentował strategię działania firmy oraz założenia koncepcji 4GD – 4th Generation Design („inteligentna integracja informacji”). Produkt dziś – to coraz mniejszy margines na błędy, to wielodyscyplinarne działania, niezbędne symulacje, zanim prototyp trafi do produkcji. Oprogramowanie CAx musi współpracować z aplikacjami biznesowymi typu MRP (Material Resource Planning) czy MES (Manufacturing Executive System). Z kolei projektanci muszą współpracować na każdym etapie rozwoju projektu, w czym pomagają nowe funkcje NX 8.5.

Następnie Andrzej Janiec i Marcin Koper pokazali na żywo nowe funkcje systemu NX z zakresu CAD, a przedstawiciele CAMdivision, partnera Siemens Industry Software, zaprezentowali możliwości elastycznego wytwarzania narzędzi w NX 8.5 CAM.

Gościem specjalnym konferencji był Martin Kuessner (NX CAE Business Development), który omówił pełen zakres aplikacji oferowanych przez Siemens PLM, umożliwiających inżynierom konstruktorom przeprowadzanie symulacji w codziennej pracy, natomiast inżynierom analitykom wykonywanie specjalizowanych, dedykowanych analiz.

W drugiej części spotkania zaprezentowano praktyczne aspekty zastosowania platformy NX 8.5 w biznesie. O swoich doświadczeniach opowiedzieli klienci Siemens Industry Software oraz przedstawiciele partnera firmy – KS Automotive. Z kolei trendy rozwoju platformy inżynierskiej w polskim przemyśle omówił Jan Gierej z firmy Ruecker Polska.