PLM Connection – zwiększenie innowacyjności biznesu

27 maja w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Siemens Industry Software konferencja PLM Connection. Wiodącym tematem spotkania było zarządzanie wirtualną rzeczywistością w nowoczesnych firmach oraz to, w jaki sposób proces ten wpływa na zwiększenie innowacyjności biznesu.

Prowadzoną przez Przemysława Babiarza konferencję rozpoczęło wystąpienie prezesa Siemens Industry Software, Mariusza Zabielskiego, który przestawił wizję i strategię firmy w obszarze zarządzania cyklem życia produktu (PLM).

Uczestnicy mieli okazję poznać koncepcję PLM jako procesu biznesowego, którego kluczem jest zarządzanie bazą wiedzy firmy. Omówiono rolę, jaką odgrywa w tym procesie stworzenie nowoczesnego biura konstrukcyjno-technologicznego.

W drugiej części spotkania odbyła się debata z udziałem klientów firmy Siemens na temat: czy innowacyjność jest wartością biznesową. Próbowano określić różnice między innowacyjnością a nowoczesnością, podkreślano również, jak rozwiązania PLM pomagają przedsiębiorstwom produkcyjnym w zwiększaniu ich potencjału innowacyjnego. Zdaniem panelistów dostęp do informacji przekładający się na kapitał wiedzy ma nieocenioną rolę w tym procesie.

Na koniec uczestnicy konferencji uzyskali praktyczne wskazówki, jak przekonać zarząd do wdrożenia systemu PLM – inwestycji, na którą decyduje się coraz więcej polskich firm, stawiających na innowacyjność.