Perspektywy cyberbezpieczeństwa: technologie XXI wieku i bezpieczeństwo

Dokument „Cyber Security Perspectives: 21st century technology and security – a difficult marriage” autorstwa Johna Suffolka, dyrektora ds. bezpieczeństwa w Huawei, przedstawia wpływ, jaki kwestie cyberbezpieczeństwa wywierają na technologie, światowy łańcuch dostaw i społeczeństwa.

Cyberprzestrzeń to nowy obszar, który stopniowo stał się „systemem nerwowym”, dzięki któremu i w którym operują społeczeństwa. W świecie, w którym ponad 87% społeczeństwa korzysta z telefonów komórkowych, problem cyberbezpieczeństwa jest globalnym wyzwaniem wymagającym uniwersalnego rozwiązania.

Rządy, przedsiębiorstwa i konsumenci stają się coraz bardziej zależni od technologii wykorzystujących rozwiązania opracowane, zaprojektowane, zaprogramowane i wyprodukowane przez rożnych dostawców z całego świata, dlatego skala wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wzrasta wykładniczo.

– Huawei wierzy, że wszystkie zainteresowane strony – zarówno rządy, jak i branża ICT – muszą dostrzec, że bezpieczeństwo cybernetyczne to wspólny, globalny problem wymagający podejścia opartego na ocenie ryzyka, wymianie i wykorzystaniu najlepszych praktyk i międzynarodowej współpracy – powiedział John Suffolk. – Ten dokument to krok w kierunku zwiększenia świadomości branży ICT na temat globalnych wysiłków Huawei w obszarze cyberbezpieczeństwa. Przedstawia on nasze spojrzenie na to, co rządy i firmy powinny zrobić, by sprostać światowym wyzwaniom bezpieczeństwa cybernetycznego.

Źródło: www.huaweipolska.pl