Oracle Secure Global Desktop dla aplikacji mobilnych

Firma Oracle wprowadziła na rynek nową wersję produktu Oracle Secure Global Desktop wchodzącego w skład oferty rozwiązań Oracle Desktop Virtualization. Oprogramowanie Oracle Secure Global Desktop 5.0 zapewnia bezpieczny dostęp z dowolnego miejsca (z poziomu tabletów Apple iPad i iPad Mini) do aplikacji biznesowych wdrożonych w chmurze lub w siedzibie przedsiębiorstwa oraz do komputerów biurkowych bez potrzeby korzystania z klienta sieci VPN.

Nowa wersja zapewnia użytkownikom komputerów biurkowych PC i MAC, a także tabletów, certyfikowany dostęp do systemu Oracle Exalogic Elastic Cloud oraz internetowych aplikacji z pakietu Oracle Applications, w tym aplikacji Oracle CRM. Dzięki obsłudze standardu HTML5 oprogramowanie oferuje dostęp do aplikacji biznesowych za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej. Zapewnia bezpieczny dostęp do komputerów biurkowych z systemami Windows, Oracle Solaris i Oracle Linux, a także do systemów klasy mainframe czy midrange.

Oracle Secure Global Desktop 5.0 zapewnia:

  • Prosty dostęp mobilny: użytkownicy mogą logować się do oprogramowania Oracle Secure Global Desktop 5.0 i uzyskać dostęp do wszystkich swoich aplikacji i danych z poziomu mobilnej przeglądarki internetowej Safari wbudowanej w urządzenia iPad i iPad Mini bez potrzeby inicjowania kłopotliwego połączenia sieci VPN. Obsługa protokołu HTML5 udostępnia bogaty w funkcje, oparty na przeglądarce interfejs użytkownika z prostymi, intuicyjnymi gestami i elementami nawigacyjnymi, a także rozszerzonymi możliwościami klawiatury, bez potrzeby pobierania lub aktualizacji odrębnych aplikacji klienckich.
  • Maksymalną produktywność: obsługę funkcji kopiowania i wklejania do/z aplikacji, drukowania oraz automatycznej zmiany parametrów wyświetlania w trakcie sesji, gdy użytkownik obróci iPada.
  • Udoskonalone zabezpieczenia: metody uwierzytelniania wieloskładnikowego, bezpieczny dostęp do przestrzeni roboczych z poziomu PC, laptopów i tabletów, zarówno w obrębie działania zapory korporacyjnej, jak i spoza niej.
  • Większą mobilność sesji: oprogramowanie wyposażono w rozszerzoną funkcję chwilowego przerywania i wznawiania sesji z poziomu iPada.
  • Większą wydajność: m.in. szybsze reagowanie aplikacji udostępnianych w chmurze i szybsza obsługa sesji komputerów biurkowych.
  • Rozszerzoną obsługę serwerów, oprogramowania klienckiego i przeglądarek: Oracle Secure Global Desktop 5.0 obsługuje dodatkowo serwery z systemem Oracle Solaris 11.1 i Oracle Linux 6.4, a także oprogramowanie klienckie z systemem Windows 8 (tryb pulpitu) i Mac OS X Mountain Lion. Zapewnia także obsługę przeglądarek Internet Explorer 10, Chrome i Firefox ESR.

– Użytkownicy korporacyjni oczekują coraz bardziej mobilnego dostępu do aplikacji, które są często przeznaczone do wykorzystywania na komputerach biurkowych. Oprogramowanie Oracle Secure Global Desktop oferuje działom informatyki rozwiązanie zapewniające wyjątkowo bezpieczny zdalny dostęp do takich aplikacji, a nawet do całych środowisk komputerów biurkowych, z poziomu tabletów – powiedział Wim Coekaerts, wiceprezes Oracle, szef działu Linux and Virtualization Engineering.

– Oprogramowanie Oracle Secure Global Desktop 5.0 umożliwia teraz klientom dostęp do systemu Oracle CRM w podróży. Aplikacja Oracle CRM jest wdrożona w centrum przetwarzania danych i udostępniana przez sieć użytkownikom korzystającym z urządzeń iPad. Dzięki temu użytkownik może skorzystać z systemu, a przy tym na swoim urządzeniu nie ma zapisanych żadnych danych lokalnych, co zwiększa bezpieczeństwo przetwarzania – powiedział George Jacob, wiceprezes Oracle, szef działu aplikacji CRM.