Nowy pracownik Livingston w Polsce

Marek Straszak będzie odpowiedzialny za rozwój polskich struktur firmy Livingston, europejskiego dostawcy usług wynajmu sprzętu IT. Skoncentruje się na sprzedaży usług, budowaniu sieci partnerskiej i popularyzacji unikalnego na rynku polskim modelu biznesowego opartego na wynajmie rozwiązań sprzętowych.

Marek Straszak zdobywał doświadczenie w pracy dla najbardziej innowacyjnych i dynamicznych organizacji na polskim rynku informatycznym. Przez ostatnie trzy lata był regionalnym dyrektorem sprzedaży w firmie Billbird SA, działającej w branży pośrednictwa finansowego i wchodzącej w struktury międzynarodowej korporacji GTech. Odpowiadał za budowę sieci partnerów handlowych na terenie południowej Polski. Koordynował współpracę z siecią sklepów partnerskich. Do zakresu jego obowiązków należało współtworzenie strategii marketingowej i sprzedażowej firmy.

Marek Straszak rozpoczął karierę zawodową w firmie eCenter świadczącej usługi outsourcingu rozwiązań informatycznych. W 2002 r. związał się ze spółką WebInn (grupa ComputerLand) zajmującą się outsourcingiem w zakresie utrzymania i obsługi serwerów, systemów aplikacji klienckich oraz zaawansowanymi usługami data center. W 2003 r. objął stanowisko dyrektora pionu handlowego w firmie Solidex SA, integratora systemów sieciowych w Polsce.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu na AGH w Krakowie.