Nowy dyrektor generalny Software AG Polska

<

p>Kierownictwo korporacji Software AG podjęło decyzję o powołaniu na stanowisko dyrektora generalnego Software AG Polska Artura Kutkiewicza, który objął obowiązki 1 sierpnia 2012 r. Artur Kutkiewicz zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Pindura, który zrezygnował z kierowania Software AG Polska w lutym b.r.

– Dzięki przejęciom oraz konsekwentnemu budowaniu oferty produktowej firma Software AG stała się niekwestionowanym liderem w zakresie doskonalenia procesów biznesowych (w oparciu o produkty ARIS), integracji, a także technologii SOA (produkty webMethods). Oferta firmy ciągle się poszerza, pojawiły się w niej również rozwiązania do zarządzania danymi głównymi (MDM), przetwarzania dużej ilości danych (CEP), rozwiązania mobilne oraz systemy klasy BigMemory (Terracotta). Bazując na tak doskonałej ofercie produktowej, wierzę, że uda mi się umocnić pozycję Software AG Polska na lokalnym rynku, a także w pełni dostosować ofertę firmy do potrzeb i oczekiwań polskich klientów – mówi Artur Kutkiewicz, dyrektor generalny Software AG Polska.

Firma będzie dostarczać nie tylko rozwiązania technologiczne i biznesowe, ale również wysokiej jakości usługi w zakresie: ARIS, webMethods, a także SAP – ten obszar działalności stanie się również kluczowy dla rozwoju Software AG Polska.

Artur Kutkiewicz, absolwent Wyższej Szkoły Chemiczno-Technologicznej w Pradze (Czechy), od 1992 r. związany jest z branżą IT. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w firmie Komtech Radom, odpowiadając za sprzedaż oprogramowania i usług, a także rozwój firmy na terenie Polski, budując i zarządzając oddziałem firmy w Warszawie. W 2001 r. dołączył do IBM Polska, gdzie pracował ponad 7 lat, m.in. odpowiadał za wprowadzenie na rynek umów klasy Enterprise w Europie Centralnej, pełnił funkcję dyrektora Działu Sprzedaży Oprogramowania do Sektorów Administracji Publicznej i Telekomunikacji oraz Szefa Działu Tivoli w Polsce. Od sierpnia 2008 r. związany był z firmą Oracle, gdzie zbudował i zarządzał działem zaawansowanych usług (ACS) w Europie Centralnej i Wschodniej.