Nowy czytnik RFID UHF firmy Pepperl+Fuchs zapewnia transparentny przepływ towarów

Czytnik RFID UHF IUR-F800-V1D-4A*

Wprowadzając na rynek model IUR-F800-V1D-4A*, firma Pepperl+Fuchs poszerza swoją ofertę czytników RFID UHF współpracujących z zewnętrzną anteną, polecanych do zastosowań w bramkach w systemach logistyki.

Firma Pepperl+Fuchs od ponad trzech dekad dostarcza niezawodne systemy RFID do zastosowań przemysłowych. W automatyce fabryk, systemy te współpracują przede wszystkim ze sterownikami PLC, zapewniając bezpieczeństwo procesów i przejrzystość produkcji.

Nowy czytnik RFID UHF IUR-F800-V1D-4A* rozszerza gamę produktów Pepperl+Fuchs. Zapewnia pełną przejrzystość w procesach logistycznych następujących po produkcji. Zaprojektowany w oparciu o sprawdzoną i znormalizowaną na całym świecie technologię UHF (ISO 18000-63 lub EPC klasa 1 Gen 2), IUR-F800-V1D-4A* umożliwia projektowanie tanich bramek RFID, dzięki możliwości podłączenia nawet do 4 anten zewnętrznych.

Wykrywanie kontenerów podczas transportu wózkiem widłowym

Bramki RFID umożliwiają szybkie, jednoczesne wykrywanie dużych ilości znaczników – na przykład podczas automatycznej kontroli opakowań podczas transportu towarów przychodzących i wychodzących oraz podczas transportu między obszarami magazynowymi i produkcyjnymi. Uzyskane informacje można bezproblemowo zintegrować z istniejącymi systemami ERP i MES, zapewniając w ten sposób maksymalną przejrzystość w całym łańcuchu wartości.

Różnorodność obsługiwanych typów anten zapewnia optymalne dopasowanie do konkretnych zastosowań. Czytnik zapewnia duży zasięg odczytu i zapisu. Zawiera dodatkowe wejścia i wyjścia, umożliwiające podłączenie np. czujników lub zewnętrznych lamp sygnalizacyjnych. Wyraźnie widoczne diody LED dostarczają dodatkowych informacji o aktualnym stanie pracy. Zarówno IUR-F800-V1D-4A*, jak i współpracujące z nim anteny, charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną, pozwalającą sprostać wymagającym warunkom środowiskowym.