Nowe transpondery i tag RFID

W ramach nowego programu Symbol Certified Label Converter firma Symbol Technologies przedstawiła nową ofertę transponderów RFID. Urządzenia są zgodne ze standardami drugiej generacji, ustanowionymi przez organizację EPC.

Firma zaprezentowała również prototypowy tag o zwiększonej wytrzymałości, przeznaczony do mocowania na powierzchniach metalowych. Dzięki opatentowanym antenom w kształcie podwójnego dipola informacje zapisane w transponderach i tagach RFID drugiej generacji można odczytywać pod dowolnym kątem, z odległości nawet 9 metrów. Sprawne działanie tagów zapewnia również umieszczenie anteny i układu scalonego w niewielkim, energooszczędnym transponderze, który można bez trudu mocować do różnych powierzchni – od tworzyw sztucznych i szkła po karton oraz drewno.

Pierwszy tag RFID firmy Symbol przeznaczony do znakowania środków trwałych ma wymiary 15×15 cm i jest przystosowany do mocowania na powierzchniach metalowych. Można z niego korzystać w systemach do inteligentnego zarządzania środkami trwałymi, w których konieczny jest zarówno odczyt, jak i zapis danych. Tego rodzaju specjalne tagi wielokrotnego użytku umożliwią nadzorowanie zasobów w trudnych warunkach, w których oznakowany przedmiot narażony jest na silne wstrząsy i uderzenia.