Nowatorskie wdrożenie w strefie płatnego parkowania w Bydgoszczy

    Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował o wdrożeniu nowoczesnego systemu rejestrowania pojazdów, których kierowcy nie wykupili biletu parkingowego. Dane pojazdów są zapisywane elektronicznie na smartfonach MDA, a ewentualne zawiadomienia o nałożeniu opłaty dodatkowej z tytułu nieopłacenia parkingu drukowane są na mobilnych drukarkach RW420 firmy Zebra Technologies.

    Nowoczesny system zbudowany po niskich kosztach ogranicza ilość pracy papierkowej, eliminuje błędy i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w mieście.

    Obecnie trwają prace nad kolejnym etapem projektu, który ma umożliwić przesyłanie plików tekstowych, zapisywanych na urządzeniach typu MDA za pomocą technologii GPRS wprost na serwer w ZDMiKP w Bydgoszczy.

    – Wdrożenie w Bydgoszczy jest pierwszym tego rodzaju w Polsce. Zebra uczestniczyła w podobnych, nowatorskich projektach w innych europejskich miastach, m. in. w Madrycie, Zagrzebiu. Sadzimy, że inne miasta w naszym kraju pójdą w ślad za Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy i wykorzystają potencjał aplikacji mobilnych – uważa Grzegorz Brożek, dyrektor ds. rozwoju rynku na region Europy Środkowo-Wschodniej w Zebra Technologies.

    http://www.zebra.com