Najlepszy dostawca IT dla przemysłu 2007

Ogłoszenie tytułów „Najlepszego dostawcy IT dla przemysłu 2007” przyznanych przez redakcję MSI Polska odbyło się 26 lutego w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, przy pl. Żelaznej Bramy 10. Zjawili się goście z całej Polski, przedstawiciele wszystkich wyróżnionych firm. Dyplomy wręczał prezes wydawnictwa Trade Media International Holdings Michael J. Majchrzak.

Redakcja MSI Polska po raz drugi przyznała tytuły firmom oferującym oprogramowanie, sprzęt i usługi przedsiębiorstwom z sektora przemysłowego. W skład Kapituły Konkursu wchodził cały zespół redakcyjny.

Pomysł narodził się w codziennej pracy redakcji. Opisując wdrożenia rozwiązań informatycznych w różnych przedsiębiorstwach z sektora przemysłowego, zadawaliśmy pytania o powody wyboru dostawcy, jak układała się współpraca itp. Często sami rozmówcy poruszali ten temat jako niezwykle dla nich istotny. Postanowiliśmy więc spróbować wytypować najlepszych dostawców, wykorzystując w tym celu opinie ich klientów, czyli bezpośrednich użytkowników wdrażanych rozwiązań.  

Na podstawie informacji pochodzących z opisywanych na łamach MSI Polska w 2007 r. wdrożeń oraz materiałów zebranych w raportach MSI wybraliśmy dostawców rozwiązań IT, którzy według nas mogli pretendować do miana najlepszych. Nominowane do tytułu firmy prosiliśmy o wytypowanie po trzech klientów z sektora przemysłowego, u których wdrożenia zostały zrealizowane w 2006/ /2007 r., a którzy mogliby i chcieli udzielić referencji. Do wytypowanych klientów wysłaliśmy ankietę z prośbą o ocenę dostawcy według określonych kryteriów, które trochę różniły się, w zależności od kategorii dostawcy. Respondentom zagwarantowaliśmy pełną anonimowość.

Członkowie Kapitały Konkursu wnikliwie analizowali otrzymane ankiety. W niektórych przypadkach różnice punktowe były minimalne, z ciężkim sercem musieliśmy wybierać, bo zwycięzca w każdej kategorii mógł być tylko jeden.

Cieszy nas fakt, że klienci z sektora przemysłowego coraz chętniej udzielają informacji o swoich dostawcach, z własnej inicjatywy rozszerzają wypowiedzi, a ich opinie pomagają nam w podjęciu decyzji. To zainteresowanie jest miernikiem coraz większego udziału informatyki w codziennej pracy przedsiębiorstw, a także coraz lepszego kontaktu między Firmami z branży IT a ludźmi biznesu, którzy rozumieją, że rozwiązania IT są narzędziami niezbędnymi w ich pracy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim firmom biorącym udział w naszym konkursie dziękujemy za miłą współpracę i życzymy powodzenia w jego następnych edycjach.

Redakcja MSI Polska

Zdjęcia: Dmytro Hurnytskiy

  

Kryteria oceny (w skali 1-5)

 

1. elastyczność (dopasowywanie oferty do potrzeb)

 

2. jakość usług (doradztwo w wyborze)

 

3. stosunek jakości usług do ceny

 

4. współpraca na etapie wdrażania (instalacji sprzętu)

 

5. obsługa posprzedażna (okres gwarancji), współpraca w ramach outsourcingu IT

 

6. szkolenia użytkowników

Zwycięzcy w konkursie „Produkt Roku 2007” redakcji Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowyc: Moeller Electric, InfraTec Polska, Norgren Polska, ORLEN OIL, Biall, igus, Flir Systems AB, Henkel Polska

 

Zwycięzcy w konkursie „Produkt Roku 2007” redakcji Control Engineering Polska: Transition Technologies, Wonderware/Astor, Beckhoff Automation, Omron-Yaskawa/Omron Electronics, Moeller Electric, Endress+Hauser Polska, B&R Automatyka Przemysłowa, Emerson Process Management

 

Zwycięzca konkursu Automation Scholarship Mitsubishi Electric i MPL Technology dla studentów wyższych szkół technicznych w Polsce pod patronatem Control Engineering Polska: Mariusz Hetmańczyk z Politechniki Śląskiej – „Inteligentne sposoby oszczędności energii w przypadku domów w zabudowie jednorodzinnej”

  

Zdobywcy tytułów przyznanych przez redakcję MSI Polska

Od lewej: Jan Szymanowski – wiceprezes zarządu Bonair, Rafał Pogonowski – Bonair, Dominik Manowski – dyrektor Oddziału Warszawa, Departament Sprzedaży, Komputronik, Marcel Kasprzak – prezes zarządu MIS, Wojciech Kmiecik – dyrektor ds. marketingu i PR, ASTOR, Elżbieta Jaworska – redaktor naczelna MSI Polska, Sławomir Hulalka – dyrektor ds. konsultingu, członek zarządu 7milowy, Mariusz Benna – prezes zarządu VIX Automation, Daniel Nuszkiewicz – członek zarządu more7 Polska, Tomasz Wawrzonek – Manager IT, BCC, Agnieszka Tendyra – dyrektor marketingu BPSC, Jarosław Jaśkiewicz – Product Marketing Manager QAD Polska


w kategorii ERP/MRP II

(system zagraniczny) – reprezentant producenta w Polsce

Firma

QAD Polska sp. z o.o. (oddział we Wrocławiu)

www.qad.pl,

QAD Inc. (siedziba główna: USA, Kalifornia, Santa Barbara),

www.qad.com

Zarządzający

Ray Tomecki – dyrektor generalny QAD Central & Eastern Europe

Rozpoczęcie działalności

Oprogramowanie QAD dostępne na rynku polskim od 1993 r. Otwarcie oddziału QAD w Polsce: 1998 r.

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

QAD Enterprise Applications (wcześniej oferowany MFG/PRO) – zintegrowany pakiet aplikacji wspierających firmy produkcyjne: QAD Financials, QAD Customer Management, QAD Manufacturing, QAD Supply Chain, QAD Service & Support, QAD Enterprise Asset Management, QAD Analytics, QAD Interoperability

Motto firmy

Our Passion. Your Advantage (Nasza pasja. Twoje korzyści)

Plany na 2008 r.

QAD Polska zbudowała silną pozycję w 6 kluczowych branżach produkcyjnych. Łączy kompetencje branżowe ze znajomością specyficznych wymagań międzynarodowych i lokalnych. W dalszym ciągu rozwija strategię koncentracji na sektorze wytwórczym, dostarczając w 2008 r. nową wersję QAD Enterprise Applications 2008 – pakietu aplikacji, który umożliwia stworzenie „szczupłego” środowiska produkcyjnego i logistycznego według koncepcji Lean oraz sieci procesów i baz informacji zmierzających do optymalnej współpracy partnerów biznesowych (The Perfect Lean Market). Zapewnia sprawne funkcjonowanie łańcucha dostaw – bezkolizyjną komunikację, eliminację strat i wysoką skuteczność. QAD koncentruje się od lat na wspieraniu firm w rozwoju inteligentnych procesów produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz kontrolno-finansowych.

Wspólne hobby firmy

Firma stawia na sport, który uczy zdrowego współzawodnictwa.

O nagrodzie MSI

– QAD konsekwentnie wspiera na całym świecie firmy produkcyjne z kluczowych sektorów przemysłowych w budowaniu silnej pozycji konkurencyjnej i zwiększaniu efektywności działania. Nagroda przyznana przez redakcję MSI cieszy nas bardzo, gdyż potwierdza nasze zaangażowanie w rozwój firm z sektora produkcyjnego w Polsce.

Ray Tomecki, dyrektor CEE

 w kategorii ERP/MRP II

(system polski) – producent

Firma

BPSC SA

www.bpsc.com.pl

Zarządzający

Ignacy Miedziński – prezes, Franciszek Szweda – wiceprezes ds. realizacji, Barbara Michalik – wiceprezes ds. wdrożeń, Rafał Juraszek – wiceprezes ds. sprzedaży

Rozpoczęcie działalności

Od 1988 r., w tym roku 20-lecie powstania

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

Impuls 5 – system wspomagający zarządzanie klasy ERP, wprowadzony na rynek w 2006 r. (następca systemu Impuls BPSC – na rynku od 1997 r.)

Motto firmy

Stały i konsekwentny rozwój

Plany na 2008 r.

Szeroko pojęty sektor przemysłowy będzie nadal kluczowym obszarem działań BPSC, z tego sektora pochodzi większość klientów. Firma jest w ścisłej czołówce dostawców systemów ERP dla tego sektora i tę pozycję będzie konsekwentnie umacniać.

Wspólne hobby firmy

Przede wszystkim narciarstwo – od 2007 r. to w BPSC sport wielopokoleniowy: najmłodsi narciarze nie ukończyli jeszcze 2 lat. Latem także żeglarstwo.

O nagrodzie MSI

– Tytuł najlepszego polskiego dostawcy ERP/MRP II dla przemysłu przyznawany przez MSI to dla nas szczególne wyróżnienie. Przede wszystkim dlatego, że o miejscach w rankingu decydują opinie klientów – a to, jak wszyscy wiemy, najbardziej wymagające jury. Dziękujemy za okazane nam zaufanie.

Ignacy Miedziński, prezes BPSC 


w kategorii ERP/MRP II

– system zagraniczny – integrator

Firma

7milowy sp. z o.o

www.7milowy.pl, polska Firma z siedzibą w Poznaniu

Zarządzający

Krzysztof Justynowicz – prezes zarządu, Sławomir Hulalka – członek zarządu

Rozpoczęcie działalności

7milowy powstał w listopadzie 2004 r.

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

Wdrożenia systemów: SAP ERP, Microsoft Dynamics AX i CRM Firma realizuje w oparciu o metodykę SPRINT, korzystając z najlepszych praktyk biznesowych wypracowanych w ciągu ponad 13 lat doświadczeń grupy BCC. 7milowy doradza firmom, jak usprawnić ich biznes i w rezultacie więcej zarabiać. Od 2004 r. zrealizował wdrożenia w branżach: wydawniczej, tworzyw sztucznych, kosmetycznej, automotive, meblarskiej, metalowej i innych.

Motto firmy

Pomagamy firmom zrobić 7milowy krok w rozwoju

Plany na 2008 r.

– Ostatnie lata to okres silnego wzrostu zapotrzebowania na systemy ERP, zwłaszcza w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Za przykład może posłużyć 7milowy, którego obroty wzrosły o 100-120% zarówno w 2006, jak i 2007 r. Z kolei w 2008 r. zamierzamy podjąć się realizacji projektów również w tych branżach, w których do tej pory nie mieliśmy referencji. Poza tym chcemy rozszerzać naszą ofertę analizy przedwdrożeniowej, skupiając się nie tylko na implementacji, ale i doradztwie biznesowym.

Krzysztof Justynowicz, prezes zarządu firmy 7milowy

Wspólne hobby firmy

Firma preferuje wszelkie formy aktywności wymagające zaangażowania i współpracy: wyjazdy na skałki, imprezy z klientami, wspólne wyjścia. „Jeśli chcesz wiedzieć, jacy jesteśmy na co dzień i co nas kręci, odwiedź naszą stronę!

O nagrodzie MSI

– Tytuł najlepszego dostawcy IT dla przemysłu to dla nas ogromny zaszczyt. Bardzo cieszy nas pozytywna opinia naszych klientów i jest to najlepszy dowód uznania dla naszej pracy, którą zawsze staraliśmy się wykonywać jak najlepiej. Naszym celem jest i zawsze było maksymalne zadowolenie klientów.

Sławomir Hulalka

w kategorii CRM

– producent/ dostawca w Polsce

Firma

more7 Polska sp. z o.o.

www.more7.pl, w 100% polska Firma z siedzibą w Poznaniu

Zarządzający

Daniel Nuszkiewicz – członek zarządu, Artur Wojczal – członek zarządu

Rozpoczęcie działalności

Firma działa pod nazwą more7 Polska sp. z o.o. od sierpnia 2003 r. jako kontynuatorka 7bulls.com sp. z o.o. (działającej na polskim rynku od kwietnia 1999 r.). Działalność informatyczna skupiona jest na rozwiązaniach CRM, w wyniku czego powstał autorski, unikatowy na polskim rynku system CRM7. Firma pierwsze doświadczenia zdobywała na najbardziej wymagających klientach, świadomych swoich potrzeb i celów, jakie chcieli osiągać przez wdrożenie CRM7.

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

CRM7 – kompletny system zarządzania relacjami z klientami (od 2001 r.),

Serwis7 – system zarządzania serwisem (od 2003 r.),

Procesy7 – zarządzanie procesami w firmie (od 2005 r.)

Motto firmy

Zadowolenie i satysfakcja klienta jest naszą najlepszą referencją

Plany na 2008 r.

Rozwój dotychczasowych i nowych produktów, rozbudowa sieci sprzedaży, skierowanie oferty do zagranicznych odbiorców.

Wspólne hobby firmy

„Oprócz oczywistego dążenia do relaksu, podczas wyjazdów lub spotkań integracyjnych staramy się aktywnie spędzać czas. Za każdym razem organizujemy coś nowego, co często podpowiadają sami współpracownicy, na przykład ostatnio zorganizowany 2-dniowy spływ kajakowy, turniej squasha i regaty more7 Windsurfing Cup. Podczas takich wyjazdów lub spotkań wszyscy świetnie się bawią i wypoczywają. Często nasi klienci biorą udział w takich spotkaniach lub wyjazdach”.

O nagrodzie MSI

– Nasz dzisiejszy sukces jest sukcesem naszych klientów. Pierwszą pozycję na rynku mogliśmy osiągnąć dzięki spełnianiu wysokich wymagań stawianych nam przez klientów. Poprzez stały rozwój produktów i utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług chcemy utrzymać status lidera rynku CRM.

Daniel Nuszkiewicz

w kategorii BI

– producent/dostawca w Polsce

Firma

Bonair SA

www.bonair.com.pl, firma powstała w 1991 roku jako joint venture z udziałem kapitału amerykańskiego

Zarządzający

Andrzej Wach – prezes zarządu, Jan Szymanowski – wiceprezes zarządu, Daniel Olejniczak – członek zarządu

Rozpoczęcie działalności

Firma funkcjonuje na polskim rynku od 17 lat. W kwietniu 1997 r. została przekształcona w spółkę akcyjną.

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

Microsoft Dynamics AX (od 1998 r. na świecie i od 2000 r. w Polsce), Business Intelligence (Proclarity – w 1995 r. wprowadzony na świecie, w Polsce w 2000 r., PerformancePoint – wprowadzony w 2007 r.), Proficy Plant Applications (system klasy MES, od 2001 r. na świecie, od 2007 r. w Polsce)

Motto firmy

Dostarczanie jak najwyższej jakości usług i rozwiązań informatycznych wspierających klientów w osiąganiu ich celów biznesowych.

Plany na 2008 r.

W 2007 r. firma otworzyła biura w Szczecinie i Wrocławiu. W tym roku planuje otworzyć kolejne. Przymierza się także do wejścia na giełdę.

Wspólne hobby firmy

Coraz częściej grupy pracowników wyjeżdżają na narty. W marcu tego roku firma będzie również sponsorem IX Otwartych Mistrzostw Informatyków w Narciarstwie Alpejskim.

O nagrodzie MSI

– Tytuł najlepszego dostawcy IT dla przemysłu 2007 w kategorii BI – producent/dostawca w Polsce najlepiej podsumowuje dokonania naszej firmy. Stale się rozwijamy, zatrudniamy nowych specjalistów, otwieramy biura regionalne. Wierzymy, że ten rok przyniesie wiele sukcesów, a nasze rozwiązania będą jak najlepiej wspierały naszych klientów w osiąganiu ich celów biznesowych.

Jan Szymanowski

w kategorii MES

– producent/ dostawca w Polsce

Firma

ASTOR sp. z o.o.

www.astor.com.pl, 100% polski kapitał

Zarządzający

Stefan Życzkowski – prezes zarządu, Michał Wojtulewicz – wiceprezes zarządu, Grzegorz Majewski – wiceprezes zarządu

Rozpoczęcie działalności

Na rynku od ponad 20 lat. Firma powstała w 1987 r., na rynku przemysłowym od 1992 r.

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

Systemy sterowania GE Fanuc PACSystems (od 2003 r. na świecie, od 2004 r. w Polsce), oprogramowanie HMI/SCADA Wonderware InTouch (od 1987 r. na świecie, od 1994 r. w Polsce), Platforma Systemowa Wonderware do budowy aplikacji przemysłowych SCADA, MES, zarządzania jakością, wydajnością itp. (od 2005 r. na świecie, ale jej komponenty od 1996 r., od 2005 r. w Polsce), roboty przemysłowe Kawasaki (od 1968 r. na świecie, od 1994 r. w Polsce), radiomodemy wąskopasmowe Satel (od 1987 r. na świecie, od 1998 r. w Polsce), switche przemysłowe Korenix (od 2003 r. na świecie, od 2005 r. w Polsce)

Motto firmy

Być najlepszym dostawcą w obszarze automatyzacji, robotyzacji i informatyzacji przemysłu, dostarczając nowoczesne produkty z profesjonalnym wsparciem technicznym.

Plany na 2008 r.

„Wygląda na to, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego długookresowego celu – pozycji lidera w branży, co potwierdzają m.in. nagrody redakcji MSI Polska i czytelników Control Engineering Polska w kategoriach MES oraz HMI/SCADA. W obszarze IT dla przemysłu nadal będziemy poszerzali grono użytkowników oprogramowania opartego na technologii Wonderware ArchestrA. W tym ważne dla nas pozostają systemy klasy HMI, SCADA i MES”.

Wspólne hobby firmy

W zimie – głównie narty (jeśli tylko są odpowiednie warunki) oraz rozważania i refleksje aż po świt nad przyszłością polskich skoków narciarskich. W lecie – piłka nożna i rowery oraz dyskusje na temat posunięć kadrowych polskich trenerów piłkarskich.

O nagrodzie MSI

– Oferowane przez ASTOR rozwiązania MES firmy Wonderware są wyjątkowo dobrze dostosowane do potrzeb polskiego przemysłu. Ich modułowość i skalowalność umożliwiają wdrażanie krok po kroku oraz osiąganie wymiernych korzyści ekonomicznych i organizacyjnych.

Wojciech Kmiecik

w kategorii ECM/DMS/workflow

– producent/dostawca w Polsce

Firma

MIS SA

www.mis.eu, pochodzenie: Polska

Zarządzający

Marcel Kasprzak – prezes zarządu

Rozpoczęcie działalności

1992 r.

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

MIS SA wspiera przedsiębiorstwa w zwiększaniu efektywności procesów oraz udoskonalaniu systemów zarządzania. Portfolio MIS obejmuje rozwiązania wspierające: zarządzanie organizacją oraz jednostką organizacyjną – QPR Score-Card, QPR ProcessGuide (narzędzie do planowania, wdrażania, informowania i angażowania pracowników w optymalizację procesów biznesowych); zarządzanie i automatyzację procesów, obieg dokumentów – mis-Partner21; liczne aplikacje, w tym: mis-Partner21/Dokumenty, mis-Partner21/ISO, mis-Partner21/Projekty, mis-Partner21/Dokumenty finansowe, mis-Partner21/Nieobecności, mis-Partner21/Opiniowanie Umów

Motto firmy

Wspieranie organizacji w zwiększaniu efektywności procesów oraz udoskonalaniu systemów zarządzania poprzez skuteczne wdrażanie sprawdzonych narzędzi i rozwiązań informatycznych

Plany na 2008 r.

Firma intensywnie pracuje nad wprowadzeniem na rynek usługi iPartner24. Dostarcza w modelu SaaS funkcję zarządzania obiegiem informacji i dokumentów. Za stałą opłatą w wysokości 70 zł miesięcznie za jednego użytkownika klienci korzystający z usług iPartner24 uzyskują dostęp do w pełni funkcjonalnego systemu do zarządzania dokumentami i procesami wewnętrznymi.

MIS planuje dotarcie do szerokiego kręgu małych i średnich przedsiębiorstw również w sektorze przemysłowym. Niezależnie pracuje nad realizacją kilku prestiżowych projektów z zakresu zarządzania procesami w branży przedsiębiorstw przemysłowych.

Wspólne hobby firmy

Wyścigi samochodowe (obowiązują zapisy na jazdę z prezesem). Wspólne zwiedzanie miejsc, w których odbywają się wyjazdy integracyjne (dwa razy w roku, za każdym razem w innym uroczym miejscu). Firma posiada drużynę bowlingową.

O nagrodzie MSI

– Bardzo dziękuję – redakcji za przyznaną nagrodę i naszym klientom – za opinie, które sprawiły, że uzyskaliśmy ten prestiżowy tytuł. W przypadku firmy takiej jak MIS, realizującej wspólnie z klientami projekty wdrożeniowe, których rezultatem jest wyższa efektywność, uznanie klientów jest najcenniejszym aktywem.

Marcel Kasprzak

w kategorii sprzęt

– producent/ dostawca w Polsce

Firma

Komputronik

Zarządzający

Wojciech Buczkowski – prezes zarządu, Tomasz Bodetko – dyrektor Departamentu Sprzedaży

Rozpoczęcie działalności

Komputronik działa na polskim rynku od 1996 r. Z lokalnej firmy szybko stał się jednym z liderów rynku IT w Polsce. Najbardziej dynamicznie rozwijającym się działem jest Pion Rozwiązań Biznesowych.

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

Firma proponuje klientom najbardziej odpowiednie i efektywne rozwiązania, biorąc pod uwagę kluczowe dla nich kryteria, bez względu na branżę, w jakiej funkcjonują. Każdego klienta traktuje indywidualnie, starając się spełnić jego oczekiwania poprzez odpowiednie dopasowanie funkcji poszczególnych elementów struktury informatycznej. Jej doświadczenie w tym zakresie umożliwiło wykrycie niszy rynkowej, co zaowocowało stworzeniem oprogramowania o nazwie ITAuditor dla firm, które chcą dokonać inwentaryzacji sprzętu i audytu oprogramowania, a także prowadzić stałą ewidencję licencji.

Motto firmy

Skutecznie realizujemy biznesowe potrzeby naszych klientów

Plany na 2008 r.

„Będziemy systematycznie odpowiadać na potrzeby klientów, przede wszystkim poszerzając portfel oferowanych produktów i usług. Wiemy, jak ważna jest dla klientów szybka i rzetelna informacja o naszej ofercie, dlatego rozwijamy cały czas funkcje systemu e-commerce”.

Wspólne hobby firmy

„Każdy przynajmniej raz w życiu miał ochotę stać się kimś innym. Nam się to udało! Podczas corocznych balów przebierańców chowamy dorosłą powagę w kieszeń, przebierając się np. za czarne charaktery z plastikowym pistoletem lub kiczowatych dresiarzy ze złotym łańcuchem na szyi, kupionym na metry w pobliskim markecie budowlanym”.

O nagrodzie MSI

– Firma Komputronik SA, tworząc 5 lat temu Pion Rozwiązań Biznesowych, świadomie podjęła wyzwanie, jakim jest obsługa klientów biznesowych, w tym wymagających firm z branży przemysłowej. Otrzymane wyróżnienie to potwierdzenie zaufania, jakim nas obdarzono, oraz motywacja do dalszego działania.

Dominik Manowski

w kategorii outsourcing

Firma

BCC (Business Consulting Center sp. z o.o.)

www.bcc.com.pl, 100% kapitału polskiego

Zarządzający

Bartłomiej Buszczak – prezes zarządu,

Piotr Rogala – dyrektor ds. finansowych,

Waldemar Sokołowski – dyrektor ds. usług outsourcingowych,

Andrzej Moskalik – dyrektor ds. współpracy z klientami,

Piotr Brzoskowski – dyrektor ds. konsultingu

Rozpoczęcie działalności

1995 r.

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

SAP ERP

Motto firmy

Pomagać klientom w prowadzeniu i rozwoju ich biznesu, dostarczając im najlepsze standardy rozwiązań informatycznych wspierających zarządzanie.

Plany na 2008 r.

Utrzymać wiodącą pozycję BCC wśród dostawców usług SAP dla firm z sektora przemysłowego.

Wspólne hobby firmy

„Lubimy ze sobą współpracować w firmie, lubimy się integrować poza firmą. Ilu pracowników (ponad 200 osób), tyle sposobów na integrację, a może nawet jeszcze więcej. I każdy sposób jest dobry”.

O nagrodzie MSI

– Nagroda redakcji MSI – czołowego tytułu dla profesjonalistów sektora przemysłowego – ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż to właśnie przemysł jest od ponad 10 lat głównym odbiorcą naszych usług. Satysfakcja jest tym większa, że wyróżnienie zostało przyznane na podstawie opinii najbardziej wymagającego jury, czyli naszych klientów.

Waldemar Sokołowski,

dyrektor ds. usług outsourcingowych BCC

w kategorii SCADA

– producent/dostawca w Polsce

Firma

VIX Automation sp. z o.o.

www.vix.com.pl, Firma prywatna z kapitałem polskim

Zarządzający

Mariusz Benna – prezes zarządu

Rozpoczęcie działalności

Firma obecna jest na rynku automatyki od 2005 r. Od 1 stycznia 2006 r. jest autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania przemysłowego firmy GE Fanuc na terenie Polski.

Sztandarowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

Proficy – kompletna rodzina oprogramowania przemysłowego firmy GE Fanuc Intelligent Platforms, w tym: Proficy iFIX (HMI/SCADA), Proficy Cimplicity (HMI/SCADA), Proficy Historian, Proficy Portal, Proficy Plant Applications (MES), Proficy Change Management (kontrola wersji i zarządzanie zmianami w projektach)

Motto firmy

Miarą naszego sukcesu jest sukces naszych klientów. Nasza misja to profesjonalna pomoc i wsparcie dla partnerów handlowych przy wdrażaniu najnowszych inteligentnych technologii z zakresu oprogramowania przemysłowego.

Plany na 2008 r.

Umocnienie czołowej pozycji na polskim rynku systemów SCADA oraz na dynamicznie rozwijającym się, młodym rynku systemów zarządzania produkcją (w tym MES).

Wprowadzenie ponad 10 nowości produktowych, w tym iFIX 4.5 w wersji polskiej, a także rozwiązań z zakresu zarządzania produkcją (Proficy Workflow).

Wspólne hobby firmy

Podstawowe hobby to z pewnością narciarstwo – większość pracowników, łącznie z prezesem, nie wyobraża sobie zimy bez nart. Tej pasji poddają się kolejni pracownicy, zdarza się, że nawet z narażeniem zdrowia. Wyjazdy realizowane w okresie letnim są również pełne emocji – zamiłowanie do prędkości i mocnych wrażeń jest realizowane na spływach kajakowych oraz wyczynach quadowo-jeepowych.

O nagrodzie MSI

– Naszym sukcesem jest sukces naszych klientów. Dlatego tym cenniejsza jest dla nas ta nagroda, przyznawana przecież na podstawie opinii i oceny klientów. Otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia już w drugim roku działalności jest z jednej strony potwierdzeniem słuszności obranej drogi i profesjonalizmu zespołu, z drugiej – wielkim wyzwaniem.

Mariusz Benna