Monitorowanie kasy fiskalnej

BIS Supervisor (stworzony przez grupę T4B) to system monitorowania stanowisk kasowych z jednoczesnym podglądem skanowania artykułów na kasie fiskalnej. Skonfigurowany jest z kamerami, wszystkie wprowadzane do kasy dane można więc na bieżąco porównać z obrazem wideo stanowiska kasowego. Kamery wychwycą próbę oszustw, np. przeklejenie kodu kreskowego z droższej wiertarki na tańszą, oraz pomyłki kasjerów.

BIS Supervisor zapamiętuje obraz wideo, czas i datę transakcji, listę i liczbę towarów, cenę jednostkową, cenę całkowitą transakcji oraz typ transakcji. System składa się z trzech aplikacji. Dwie zainstalowane są na serwerze wideo, jedna rejestruje obraz, druga zapisuje dane z kas w bazie danych. Gdy kasjer zaczyna transakcję, jedna z aplikacji przełącza serwer na tryb ciągłego nagrywania do czasu zakończenia transakcji. Dane pobierane z kamery i kasy fiskalnej są synchronizowane w czasie i równolegle zapisywane.

Trzecia aplikacja pracuje na PC połączonym z serwerem siecią Ethernet z protokołem TCP/IP. Umożliwia podgląd na żywo transakcji dokonywanych na kasie z obrazem wideo ze stanowiska kasowego, informacje o wybranych zdarzeniach natychmiast przekazuje jako alarmowe.

System monitorowania stanowisk kasowych z modułami BlackBox od kilku lat funkcjonuje w marketach sieci OBI.