MIS w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny

Firma MIS – dostawca systemów IT zwiększających efektywność procesów oraz wspomagających zarządzanie organizacjami – podpisała umowę na zaprojektowanie i wdrożenie elektronicznego systemu zarządzania obiegiem dokumentów w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny. Umowa rozpoczyna współpracę MIS z dostawcą energii cieplnej i elektrycznej.

Aplikacja mis-Partner21 dla Energetyki Cieplnej Opolszczyzny zostanie zaprojektowana w oparciu o platformę Lotus Notes firmy IBM i zintegrowana z posiadanymi przez ECO systemami ERP. Realizacja projektu potrwa do końca listopada 2009 roku. Z nowego narzędzia informatycznego będzie korzystało 300 pracowników firmy.

Wdrożenie prowadzone przez MIS usprawni realizację spraw i obieg dokumentów w ECO związany z kluczowymi obszarami w firmie takimi, jak zarządzenie korespondencją wychodzącą i przychodzącą, kalendarzem, dokumentami związanymi z działem kadr i nieobecnościami pracowników, a także obsługą poczty elektronicznej. Rozwiązanie obejmie również zarządzanie dostępem do wszelkich zasobów firmy i CRM odpowiadający za relacje z klientami. – Wdrożenie systemu tego rodzaju usprawnia pracę danej firmy w wielu aspektach: porządkuje przepływ informacji, ułatwia i przyspiesza dostęp do wiedzy, daje kontrolę nad realizacją poszczególnych zadań. W przypadku nieobecności pracownika dostęp do dokumentów pozwala ustalić stan zaawansowania prac i ich kontynuowanie przez inną osobę. To oszczędza czas, poprawia jakość obsługi klienta i przekłada się na wymierne korzyści – wylicza Marcel Kasprzak, prezes MIS.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny jest jednym z największych polskich producentów i dostawców energii cieplnej i elektrycznej. Jej klientami jest ponad 300 tys. odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych w ośmiu województwach: opolskim, lubuskim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim i łódzkim. Firma posiada 7 spółek i 4 oddziały na terenie Polski. Pod względem technologii i jakości zasobów jest wiodącym przedsiębiorstwem w branży ciepłowniczej w Polsce. Bazuje na najnowocześniejszych rozwiązaniach z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa i ekologii.

To kolejne wdrożenie MIS dla firmy świadczącej usługi komunalne dla mieszkańców. Podobne systemy do elektronicznego zarządzania obiegiem dokumentów autorstwa firmy MIS działają m.in. w Przedsiębiorstwie Komunalnym Aqua w Bielsku-Białej oraz Miejskich Wodociągach i Kanalizacji w Bydgoszczy.