Microsoft Dynamics AX w Südzucker Polska

    Dla firm z branży przetwórstwa spożywczego jedną z najważniejszych rzeczy jest planowanie i kontrola procesów produkcyjnych, dlatego Südzucker Polska wybrał system Microsoft Dynamics AX, który umożliwia tego typu działania. Projekt zrealizowany w Südzucker Polska był dużym wyzwaniem. Firma musiała skonsolidować dane pochodzące z 20 spółek cukrowniczych, w tym 18 zakładów produkcyjnych. Realizacją wdrożenia zajął się partner Microsoft Dynamics, sieradzka firma Response sp. z o.o.

    – Rozwiązanie, które tworzyliśmy przez lata wspólnie z partnerami z Südzucker Polska, pokrywa większość potrzeb firmy – powiedział Krzysztof Stęplewski, wiceprezes zarządu, dyrektor Działu ASC w Response sp. z o.o. w Sieradzu. – Jest w nim m.in. wymiana danych z systemem Plantator, zarządzanie produkcją, optymalizacja magazynów i logistyki, w tym sprzedaż z wielu magazynów terenowych, śledzenie partii, śledzenie opakowań z kodami kreskowymi i związane z nimi rozliczenia, organizacja transportu, integracja z sieciami handlowymi przez EDI, a także zaawansowane budżetowanie, planowanie i rozliczanie remontów. Jest też oczywiście rozbudowany kontroling i raportowanie.

    Rozwiązanie dla branży przetwórstwa spożywczego stworzone z myślą o Südzucker Polska obejmuje wszystkie istotne dla firmy obszary działalności, m.in. inwestycje i remonty.

    – Remonty i inwestycje to obszar, którym zajmujemy się przez większą część roku – wyjaśnia Tomasz Kokoszka, menedżer ds. finansów/konsolidacji w Südzucker Polska. – Ten proces musi być starannie przygotowany, zarządzany i rozliczany, mówimy bowiem o budżetach liczonych w setkach milionów złotych rocznie w skali kraju.