Microsoft Azure Stack HCI w NTT System

Serwery NTT System jako jedyne w Polsce uzyskały certyfikat Microsort Azure Stack HCI.

NTT System, jeden z kluczowych producentów sprzętu komputerowego w Polsce, rozszerzył swoją ofertę o serwery przeznaczone dla platformy Azure Stack HCI. Serwery bazują na komponentach Supermicro i powstają są w konfiguracjach, umożliwiających zastosowanie rozwiązań Microsoft Stack Azure. 

   Azure Stack HCI to  innowacja, której sercem jest infrastruktura hiperkonwergentna. W największym skrócie oznacza to, że jedno urządzenie pełni nie tylko funkcję serwera, ale również całego „dobrodziejstwa inwentarza” – macierzy, przełączników itd. Hardware został zastąpiony oprogramowaniem firmy Microsoft – powiedział Kazimierz Sobieraj, Manager Produktów Serwerowych w NTT System.

Przedstawiciel NTT System zwraca uwagę, że chmura jest koniecznością na drodze do transformacji cyfrowej. To najlepszy sposób na usprawnienie procesów biznesowych. Jednak niektóre przedsiębiorstwa podchodzą nieufnie do pełnego outsourceingu, w którym wszystkie zasoby firmy znajdują się na zewnątrz.

 Azure Stack HCI to  idealna alternatywa dla firm, które chcą korzystać z dobrodziejstw funkcjonalności, jakie oferują  chmury publiczne, a jednocześnie chcą przechowywać wszystkie zasoby lokalnie i mieć je pod pełną kontrolą – Dodaje Kazimierz Sobieraj. 

NTT System, jako jedyny polski producent, dołączył do grona partnerów Microsoftu nie tylko w skali kraju mogących się pochwalić produkcją sprzętu stosowanego do rozwiązań Azure Stack HCI. 

 NTT System jako pierwszy partner z Polski, a także z regionu CEE (Central Eastern Europe), dołączył do elitarnego grona certyfikowanych producentów Microsoft. Doświadczenie zdobywane latami, zgrany, ambitny zespół, znajomość rynku lokalnego oraz wymagań klientów to klucz na wspólnej drodze do sukcesu – powiedział Jacek Kotynia, Partner Sales Executive w polskim przedstawicielstwie Microsoft. 


NTT System S.A.