Komputer mobilny na trudne warunki

Firma Symbol Technologies, Inc. wprowadziła w czerwcu na rynek nowy, odporny komputer mobilny VC5090, przeznaczony do montażu w pojazdach i na stanowiskach pracy. Urządzenie może być stosowane w trudnych warunkach, np. w hali magazynowej, na rampie załadowczej, a nawet w chłodni.

Oprócz wytrzymałej konstrukcji model VC5090 oferuje dużą wydajność przetwarzania danych oraz obsługę sieci bezprzewodowych, umożliwiając odczytywanie oraz gromadzenie danych w czasie rzeczywistym bezpośrednio z wózków widłowych. Dzięki VC5090 magazynierzy mogą pracować wydajniej, unikają bowiem błędów związanych z przyjmowaniem towaru, składowaniem i pobieraniem, skanowaniem oraz wysyłką.

Nowy komputer mobilny VC5090 spełnia normy przemysłowe i wojskowe w zakresie: odporności na drgania i wstrząsy, dopuszczalnej temperatury pracy oraz szczelności (standard IP66). Może wytrzymać wielokrotne wstrząsy i uderzenia, pracować w ujemnej temperaturze. Model VC5090 wyposażono w ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, czytelny nawet przy słabym oświetleniu, który umożliwia wprowadzanie danych pracownikom noszącym rękawice ochronne.

Model VC5090 będzie można bez trudu zintegrować z czytnikami RFID montowanymi na wózkach widłowych i innych pojazdach.