Kolejny krok w stronę przemysłu spożywczego

Schneider Electric, globalny lider cyfrowej transformacji, ogłosił plan przejęcia ProLeiT – firmy zajmującej się dostarczaniem rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, technologii kontroli procesów oraz systemów zarządzania produkcją (MES) dla przemysłu spożywczo-napojowego.

Akwizycja dokonana w ramach strategii rozwijania asortymentu cyfrowych rozwiązań oferowanych przez Schneider Electric umożliwi wzmocnienie pozycji globalnego lidera cyfrowej transformacji w segmencie producentów dóbr szybkozbywalnych, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów produkcji żywności, napojów, browarniczego, chemi gospodarczej i kosmetyków oraz biomedycznego.

– „ProLeiT posiada doświadczenie i wiedzę w obszarze procesów związanych z produkcją żywności i napojów w obszarach rozlewania i pakowania. Połączone siły naszych zespołów R&D umożliwią dostarczanie klientom z tych branż najlepszych rozwiązań dla inteligentnego przemysłu” – mówi Sophie Borgne, SVP Digital Plant Business w Schneider Electric.

ProLeiT z siedzibą w niemieckim mieście Herzogenaurach, działa aktywnie na 10 rynkach, m.in. w Niemczech i Europie Środkowo-Wschodniej, Francji, USA, Meksyku, Brazylii, Holandii, Hiszpanii, Rosji, Ukrainie oraz Chinach. W ubiegłym roku spółka osiągnęła ok. 50 mln EUR dochodu.

– „Dla klientów z przemysłu spożywczo-napojowego ważne jest to, że włączenie ProLeiT do naszego portfolio produktowego umożliwia jeszcze lepsze wdrożenie wiodącej na rynku technologii do optymalizacji procesów produkcyjnych. Oznacza to również zapewnienie włąsciwego wsparcia przez doświadczony zespół ekspertów” – komentuje Mike Jamieson, CPG Segment President w Schneider Electric.

– „Nasza współpraca to świetna okazja do rozwinięcia oferty oprogramowania dzięki wiedzy eksperckiej Schneider Electric. Dzięki połączeniu naszego doświadczenia oraz umiejętności w tworzeniu oprogramowania z kompetencjami i efektywnością globalnego lidera transformacji, wspólnie możemy dalej rozwijać rozwiązania z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy – mówi Wolfgang Ebster, CEO ProLeiT AG.

Oferta ProLeiT z zakresu kontroli procesów automatyki przemysłowej zostanie zintegrowana z asortymentem rozwiązań w ramach EcoStruxure Plant i z oprogramowaniem AVEVA. Finalizacja transakcji ma nastąpić w najbliższych miesiącach.

Schneider Electric dokonuje akwizycji ProLeiT

Schneider Electric