Kingston DataTraveler 300 pojemności 256 GB!

    Kingston Technology wprowadził do oferty nowej serii przenośnych pamięci Kingston DataTraveler 300 i zarazem pierwszej na świecie pamięci flash USB o pojemności aż 256 GB. Użytkownicy takich nośników mogą na nich zmieścić cały swój cyfrowy świat, składający się z tysięcy dokumentów, zdjęć oraz nagrań audio i wideo. Nowe pamięci oferują również szybki transfer danych oraz możliwość ochrony przenoszonych danych hasłem.

    – DataTraveler 300 został zaprojektowany tak, aby umożliwiać użytkownikom łatwe i bezpieczne przenoszenie ogromnych ilości danych. Teraz, niezależnie od tego gdzie się udają, mogą ze sobą zabrać na przykład zawartość 365 płyt CD – to jest jeden album muzyczny na każdy dzień roku. Nasz nowy produkt w imponujący sposób pokazuje, jak daleko poszła technologia flash – powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową w Kingston Technology. – Użytkownicy, zarówno biznesowi jak i domowi, mogą też mieć pewność, że przenoszone dane są w odpowiedni sposób chronione przez aplikację Password Traveller, umożliwiającą wydzielenie obszaru chronionego hasłem, bez konieczności posiadania uprawnień administratora.

    Kingston DataTraveler 300 zamknięty został w wygodnej w użyciu obudowie z wysuwanym złączem USB oraz umożliwia wykorzystanie technologii Windows Radyboost. Pamięć, objęta 5-letnią gwarancją i wsparciem technicznym producenta, dostępna jest jedynie w wersji o pojemności 256 GB i produkowana jedynie na indywidualne zamówienie. Klienci, którzy chcieliby nabyć pamięć DataTraveler 300 powinni złożyć specjalne zamówienie u jednego z dystrybutorów lub sprzedawców produktów firmy Kingston.