Kamera DCS–6010L firmy D-Link do monitorowania dużych obszarów

Nowa kamera DCS–6010L firmy D-Link wyposażona jest w obiektyw z soczewką typu „rybie oko”. Zamontowane na ścianie płaskie, eleganckie urządzenie (nagroda Reddot Design Award) może monitorować żądany obszar w polu widzenia o kącie 180 stopni.

Dzięki specjalistycznemu obiektywowi zapewniającemu kąt widzenia do 360 stopni i rozdzielczości 1 megapiksela (1600×1200) kamera doskonale nadaje się do monitorowania dużych obszarów za pomocą tylko jednego urządzenia.

Obiektywy typu „rybie oko” gwarantują duży zakres widoczności, a monitorowany obraz pozbawiony jest martwych punktów. Dzięki wykorzystaniu trybu korekcyjnego w kamerze DCS–6010L, mimo połączenia krótkiej ogniskowej z dużym obrazem, oglądane obiekty nie są zniekształcone.

Kamera DCS-6010L wyposażona jest w mikrofon i głośnik, które mogą służyć do komunikacji dwukierunkowej. Połączenia sieciowe są realizowane z użyciem standardu bezprzewodowego 802.11n lub portu Ethernet 10/100. Jeśli kamera ma działać samodzielnie, możliwe jest zapisywanie strumieni danych wideo na karcie MicroSD/SDHC. Istnieje również możliwość rejestrowania obrazu na kompatybilnym serwerze NAS, dzięki zintegrowanemu klientowi protokołu Samba.

W kamerze DCS-6010L istnieje możliwość dostosowania wielkości, szybkości odtwarzania i jakości obrazu do konkretnych zastosowań. W zależności od potrzeb można też wybrać szybkość klatek (do wartości maksymalnej 15 klatek na sekundę). Wszystkie parametry są ustawiane za pomocą dołączonego oprogramowania D-ViewCam, które można uruchomić w systemie operacyjnym Windows.

Oprogramowanie D-ViewCam umożliwia zarządzanie maksymalnie 32 kamerami, zapisywanie obrazów oraz wyzwalanie alarmu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub protokołu FTP, jeśli w określonych obszarach wystąpi jakikolwiek ruch. Dzięki funkcji Privacy Mask (Ochrona prywatności) i oprogramowaniu D-ViewCam wybranych obszarów nie będzie można rozpoznać, np. w celu ochrony danych lub zapewnienia bezpieczeństwa.

Do konfigurowania kamery i monitoringu można użyć również bezpłatnej aplikacji mydlink dla urządzeń z systemem iOS lub Android, co pozwala użytkownikom urządzeń przenośnych kontrolować dom lub biuro, niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdują. Kamera DCS-6010L jest jednym z produktów działających z usługami D-Link Cloud.

Model DCS-6010L w standardzie Wireless N z obiektywem typu „rybie oko” będzie dostępny w Polsce od października br.