IV Forum Menedżerów w Spale: Nowoczesne systemy zarządzania magazynem

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny system zarządzania magazynem? – to główny temat IV Forum Menedżerów, które w kwietniu zorganizowała w Spale fi rma Safo. Ponad 50 przedstawicieli kadry menedżerskiej oraz osób zarządzających procesami logistycznymi dyskutowało o automatyzacji procesów logistycznych w przemyśle, dystrybucji i centrach logistycznych.

Systemy informatyczne Safo cieszą się popularnością wśród operatorów logistycznych. Wysoką markę jej produktów docenili także Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club, którzy w br. przyznali Safo Medal Europejski [pisaliśmy o tym w kwietniowym MSI Polska]. To wyróżnienie za system safo.mag – przeznaczony do obsługi centrów logistycznych i magazynów wysokiego składowania.

 – Nasze oprogramowanie zainstalowaliśmy w największych centrach dystrybucyjnych w Polsce w branży motoryzacyjnej, budowlanej i spożywczej. System wykorzystywany jest często 24 godziny na dobę, dlatego musi być niezawodny. Sukces przedsięwzięcia wynika z konieczności dynamicznego zarządzania przez klientów powierzchnią magazynową, planowaniem dostaw, maksymalnym wykorzystaniem posiadanych zasobów – podkreślał Maciej Maniecki, prezes Safo sp. z o.o.

 Podczas forum zostały omówione prognozy i trendy rozwoju aplikacji do automatyzacji procesów logistycznych, obsługi centrów logistycznych oraz magazynów wysokiego składowania. Klienci Safo zaprezentowali praktyczne zastosowania i osiągnięte korzyści z wdrożenia rozwiązań WMS w swoich przedsiębiorstwach.

Konsultanci Safo przedstawili działanie online aplikacji safo. mag na przykładzie wybranych zagadnień biznesowych. Jacek Lisowski, dyrektor działu aplikacji logistycznych w Safo, podkreślił korzyści wynikające ze stosowania systemu safo.mag. Do najważniejszych należą: obniżenie liczby błędów występujących w procesach kompletacji i wydania towarów, rejestracja procesów logistycznych w systemie informatycznym, kilkakrotne skrócenie czasu obsługi klienta, lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej, możliwość rejestracji efektywnego czasu pracy magazynierów czy śledzenie ruchu partii towarów w magazynach wyrobu gotowego i magazynu surowca.