Integracja danych ze sterowników Siemens S7 w rozwiązaniach IoT Cloud

Firma Softing Industrial poinformowała, że jej bramka dostępowa dataFEED uaGate SI wspiera obecnie poza OPC-UA również protokół MQTT, zapewniający łatwą i niezawodną integrację danych ze sterowników Siemens S7 w usługach działających w chmurze obliczeniowej.

dataFEED uaGate SI

Dzięki funkcjonalności protokołu MQTT obsługiwanego przez nowe oprogramowanie firmware 1.30 dla bramki dostępowej dataFEED uaGate SI, firma Softing zamyka lukę między automatyką i aplikacjami IT. Ta bramka dostępowa do systemów sterowania bazujących na sterownikach Siemens S7 pozwala teraz również łatwo i szybko integrować dane w aplikacjach IoT opartych na chmurze obliczeniowej i Industry 4.0. Dzięki temu, Softing potwierdza coraz większą akceptację dla MQTT (Message Queue Telemetry Transport) jako standardowego protokołu komunikacyjnego IoT. Jest on już wspierany natywnie przez wielu dostawców usług w chmurze, na przykład Amazon Web Services, IBM Bluemix i Microsoft Azure.

„Bramka dataFEED uaGate SI oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, łatwą konfigurację i małe koszty operacyjne „, powiedział Sebastian Schenk, menadżer produktu w Softing Industrial. „Ta nowa wersja daje inżynierom mechanikom, integratorom systemów i innym klientom elastyczne i przyszłościowe narzędzie stanowiące pomost między sieciami przemysłowymi i aplikacjami IT.”

Poza funkcjonalnością MQTT Publisher, wbudowany serwer OPC UA Server umożliwia integrację danych w aplikacjach ERP, MES i SCADA. Autoryzacja użytkownika, obsługa certyfikatów i szyfrowanie SSL zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Bramka jest łatwa w konfiguracji z poziomu przeglądarki internetowej i obsługuje ikony importowane bezpośrednio z projektów SIMATIC STEP 7 i TIA Portal. dataFEED uaGate SI nadaje się zarówno do nowych, jak i modernizacji istniejących systemów.

Nowe oprogramowanie firmware w wersji 1.30 jest już dostępne do pobrania ze strony internetowej firmy Softing. Dotychczasowi klienci mogą dokonać uaktualnienia nieodpłatnie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem.

Źródło: Softing