Infosystem 2008: e-przemysł i e-administracja

Nie ma dziś przedsiębiorstwa, które w jakiejś mierze nie włączyło systemów IT do swoich narzędzi pracy. Systematycznie, choć nie bez przeszkód, postępuje informatyzacja administracji publicznej i samorządu terytorialnego. Rynek IT odpowiada na rosnące potrzeby obu tych sektorów całą gamą wyspecjalizowanych rozwiązań. Co roku ich możliwości można zobaczyć i przetestować podczas czerwcowej edycji poznańskich targów Infosystem. W tym roku targi i towarzysząca im konferencja trwały trzy dni, każdy z nich miał inny profil.

Pierwszy dzień zajęło Forum e-administracji – komunikacja elektroniczna w administracji i e-PUAP jako element projektu e-państwo, neutralność technologiczna i niezależność od dostawców IT w placówkach administracji publicznej i samorządowej. Mowa była także o możliwości wykorzystania funduszy strukturalnych na inwestycje informatyczne.

Tematem przewodnim drugiego dnia było planowanie produkcji dla dużych i średnich przedsiębiorstw – operatywne planowanie i jego wsparcie ze strony IT, a także kalkulowanie i zarządzanie procesem produkcyjnym za pomocą konkretnych produktów, prezentowanych przez oferujące je firmy.

Dzień trzeci poświęcony był możliwości rozwoju nowoczesnego przedsiębiorstwa przemysłowego dzięki rozwiązaniom IT, czyli e-przemysłowi. A pod tym hasłem kryły się m.in. oprogramowanie open source i otwarte standardy, systemy CRM i księgowe, oprogramowanie CAD/CAM/CAE/PDM i nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne.

Na targi wydany został także Katalog produktów IT dla przemysłu i administracji, dostępny bezpłatnie dla uczestników konferencji oraz przez cały rok na stronie internetowej

www.infosystem.pl.