IFS Applications w Trans-Northern Pipelines

Firma Trans-Northern Pipelines, Inc. (TNPI) wybrała IFS Applications jako rozwiązanie do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i planowania zasobów (ERP).

TNPI z siedzibą w Richmond Hill (Ontario) dostarcza przetworzone produkty naftowe do największych miast i lotnisk w Kanadzie. TNPI obsługuje dwa kanadyjskie rurociągi – jeden w południowym Ontario i zachodnim Quebeku oraz drugi, łączący Edmonton i Calgary.

W TNPI planowane jest wdrożenie modułów IFS Applications, takich jak: IFS Finanse, IFS Remonty, IFS Zarządzanie dokumentacją, IFS Zarządzanie projektami, IFS Zasoby ludzkie, IFS Zarządzanie czasem pracy i IFS Business Intelligence.

Dzięki wdrożeniu IFS Applications firma TNPI będzie w stanie zintegrować protokoły profilaktycznej obsługi technicznej, dane o majątku, historie wyposażenia i inne dane dotyczące rurociągów, kluczowe dla pomyślnego i bezpiecznego funkcjonowania TNPI i siostrzanej spółki Alberta Products Pipe Line LTD (APPL). To z kolei umożliwi maksymalizację produktywności majątku, zapewni bezpieczne działanie rurociągów i pozwoli na efektywne zarządzanie pracą i obsługą techniczną.

Firma IFS wykorzysta swoją głęboką znajomość przemysłu naftowego i gazowniczego, by wspólnie z wieloletnim partnerem, firmą ESRI, dostarczyć w pełni zintegrowane rozwiązanie. Pozwoli to firmie TNPI na zarządzanie rozległymi zasobami liniowych rurociągów.

– IFS Applications umożliwi nam bardziej zaawansowane, scentralizowane i spójne zarządzanie majątkiem i działalnością – mówi prezes i dyrektor generalny TNPI, John Ferris. – Ten projekt jest częścią naszych starań, by ciągle usprawniać proces zarządzania majątkiem w celu zmniejszenia ryzyka i skuteczniejszego działania, tak byśmy mogli lepiej służyć naszym udziałowcom i społecznościom, które obsługujemy.

– IFS Applications wybiera coraz więcej spółek z branży energetycznej – mówi Patrick Zirnhelt, dyrektor działu Energy and Asset Management w IFS North America. – Nasze długotrwałe związki z branżą, najlepsza w swojej klasie funkcjonalność EAM i głęboko zintegrowana funkcjonalność zarządzania projektem sprawiają, że jesteśmy bardzo atrakcyjni dla takich firm, jak TNPI. Dzięki takim czynnikom zaczynamy dominować w tym segmencie i zostaliśmy największym dostawcą oprogramowania EAM dla przemysłu naftowego i gazowego według ARC Advisory Group.