Icopal wybrał QlikView

    W połowie grudnia 2007 r. firma Icopal SA podjęła decyzję o wyborze rozwiązania QlikView, narzędzia BI służącego do analizy danych w takich obszarach, jak: sprzedaż, zakupy, magazyn oraz finanse. W projekcie wdrożeniowym uczestniczy firma Hogart.

    Icopal SA (d. Izolacja SA) od 30 lat produkuje materiały hydroizolacyjne i termoizolacyjne w Polsce. Obecnie jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkujących bitumiczne pokrycia dachowe w Europie Centralnej.

    Pierwsze, niezwykle pozytywne rezultaty, jakie przyniósł prowadzony przez Hogart projekt pilotażowy w polskim oddziale Icopal, przyczyniły się w dużym stopniu do wyboru produktu QlikView w 4 krajach europejskich. Icopal wykorzystuje również QlikView do analizy danych skonsolidowanych.

    Wpływ na wybór QlikView przez Icopal miały przede wszystkim innowacyjność rozwiązania oraz szybkość dostarczania analiz do użytkownika końcowego (poszczególne aplikacje tworzone są w ciągu kilku dni). Dla użytkowników końcowych ważna była również łatwość obsługi oraz intuicyjne, graficzne środowisko analityczne integrujące kokpity menedżerskie, analizy i raporty w jednym miejscu. Na całkowity koszt użytkowania systemu (TCO) składają się niedrogie licencje, niski koszt wdrożenia (wynikający z krótkiego czasu trwania projektu) oraz niewielkie wymagania sprzętowe. W dłuższym okresie szczególnie korzystny staje się niski koszt administrowania i szkoleń.